U bevindt zich hier: DagjeWeg.NL / UITagenda / Hilversum / Tentoonstelling Een Mooi Ding, Ambacht, vormgeving, kunst 1890-2010
DagjeWeg.NLon

Tentoonstelling Een Mooi Ding, Ambacht, vormgeving, kunst 1890-2010

(nog geen reviewsgeef uw beoordeling)

Van 27 maart 2010 tot en met 15 augustus 2010

Tentoonstelling Een Mooi Ding, Ambacht, vormgeving, kunst 1890-2010

Let op: Deze activiteit is voorbij.

Het museum presenteert de relatie tussen kunst en ambacht van het einde van de 19de eeuw tot aan de Tweede Wereldoorlog. Dan volgt de ontwikkeling van ambacht tot (zelfstandige) vormgeving en in de laatste decennia is te zien hoe vormgeving zich als kunstvorm gaat gedragen en de band met het ambacht weer aanhaalt.
Er ontstaat een visuele wisselwerking tussen stijlen, stromingen en technieken. Zo zullen meubels van Gerrit Rietveld en Tejo Remy naast elkaar worden getoond. Evenals de keramiek van Bert Nienhuis, Jan van der Vaart en Hella Jongerius, glas in lood en textiel van Chris Lebeau, Benno Premsela en Claudy Jongstra, grafische ontwerpen van Richard Roland Holst, Herman Hana en Anthon Beeke en glas van Andries Copier.
Van bekende Gooise vormgevers als Hil Andringa, Louis Bogtman, Jan des Bouvrie, W.M. Dudok, Jan Eisenloeffel, Kobus de Graaff, Maria van Kesteren, Rogier Martens, Niels en Sven, Mieke Pontier en Cor van Velsen zijn er ontwerpen te zien.

www.museumhilversum.nl »

Contact en delen

Adres en Locatie

Adres: Kerkbrink 6, 1211 BX, Hilversum
Gemeente Hilversum, provincie Noord-Holland
Breedtegraad/lengtegraad: 52.223923 5.171379

Prijs en budget

Prijzen vanaf:
Volwassenen: € 6,00 p.p.
Kinderen: Gratis

Openingstijden en -dagen

Van 27 maart 2010 tot en met 15 augustus 2010.

Geopend met de volgende feestdagen: onbekend.

Gesloten op de volgende feestdagen: onbekend.

Controleer openingstijden altijd op de website van de aanbieder.

Gegevens laatst gecontroleerd op 17 november 2008, disclaimer.