Let op: het kan zijn dat deze pagina verouderde informatie bevat. De pagina staat in het archief.
Van onze redacteur Antoinet van Kessel
Parallel aan 'Schraal' fotografeerde een groep jongeren, van dertien tot zestien jaar, armoede zoals zij dat zien. Huis Marseille toont een selectie van hun foto’s. Zeven verhalen, individueel of gezamenlijk gemaakt. Allen leende ze een simpele digitale camera, daarmee zochten ze armoede op of verbeelden hun eigen situatie.
De tentoonstelling Document Nederland: Schraal toont naast de foto’s diverse geluidsportretten waar verschillende betrokkenen aan het woord komen.
Fotograaf Geert van Kesteren (1966) werd bekend met het boek en de tentoonstelling 'Why Mister Why?' Over de oorlog in Irak (2002-2004) en een tentoonstelling over Aids in Zambia (2000). In 1998 en 2005 was hij Fotograaf van Het Jaar en in 1998 ontving hij de Zilveren Camera. Geert van Kesteren maakte reportages in Bosnië, Kongo, Libanon, Iran, Nepal en India. In de themabijlage van het NRC Handelsblad zegt hij: 'Ik wil de rauwe werkelijkheid tonen. Je moet geen schoonheid willen zien in oorlog, geweld en armoede'.
Geef uw mening of reactie.tja ik vrees dat als de crisis aanhoud en dieper
wordt nederlanse eerst echt slopen wijken zullen
onstaan en we afsteven een armoede land te worden
god behoede ons er voor
gert vrolijk - Fri 02-10-09 18:27:44
Heeft u iets interessants te melden? Reageer op het artikel 'Armoede in een rijk land':
