18 februari 2011CultuurAmsterdamFeestgangers gaan dit jaar een uur eerder naar huis op Koninginnedag. Alle vrijmarkten en buitentaps in Amsterdam sluiten al om acht uur. Dit heeft de Amsterdamse gemeenteraad donderdag besloten.
Konginnedag in Amsterdam. Foto: Quantz / FlickrOok de grote evenementen op Koninginnedag, zoals het concert op het Museumplein, breken eerder op dan voorgaande jaren. Om negen uur is het feest afgelopen, in plaats van tien uur. De Amsterdamse gemeenteraad wil met deze nieuwe maatregel de bezoekersdruk op vooral het Leidseplein, het Rembrandtplein en grachten verminderen. Ook is er zo meer tijd om alle feestgangers weer terug naar huis te vervoeren.
Op Koninginnedag komen er ieder jaar zo'n 800.000 bezoekers naar Amsterdam. Door deze drukte, die zich vooral in en rond het centrum concentreert, maakt de gemeente zich zorgen om de veiligheid. De in- en uitstroom van bezoekers en de slechte bereikbaarheid van de binnenstad voor hulpdiensten zijn de grootste bezwaren.
Konginnedag in Amsterdam. Foto: Quantz / Flickr