DagjeWeg.NL Homepage
budgetdatumzoek+
Hoeveel wilt u uitgeven?We willen maximaal € ,- uitgeven.
We gaan met volwassenen en kinderen.
Geen gratis activiteiten.
Wanneer wilt u weg?
Extra criteria
Overdekt
Gezelschap
Leeftijd
Handicap
Overnachten
Geheel overdektGedeeltelijk overdektAlleen buiten
FamiliedagKinderfeestje
VriendinnendagVrijgezellenfeest
BedrijfsuitjeZakelijk
KleutersKinderenJongerenGezinVolwassenen
Toegankelijk
Rolstoeltoegankelijk
Gehoorvoorzieningen
Blindenvoorzieningen
Geen overnachting
wis zoekfilterververs
Nieuws door Johannes Baas

Opening Bijbelmuseum uitgesteld

‘Nu moet de hele installatie er nog in’

11 oktober 2008LeerdamHet Bijbelmuseum in Leerdam zal zijn deuren deze maand niet openen. De verbouwing van het pand loopt uit. “Ik verwacht dat het nog drie á vier maanden duurt”, vertelt initiatiefnemer Wim van ’t Zelfde.

'Ik verwacht dat het nog drie á vier maanden duurt'

Gisteren is het hoogste punt van de bouw bereikt. De vlag is gehesen en de champagnefles ontkurkt. “Maar nu moet de hele installatie er nog in”, zegt Van ’t Zelfde. “Er moet worden gestraat, nutsleidingen gelegd en een keuken gezet. Ook moeten er tegels gezet worden. Maar de tegelzetter kan pas aan de slag als de leidingen gelegd zijn.”

Honderden bijbels

Het museum moet honderden bijbels gaan herbergen. Bezoekers mogen de soms eeuwen oude boeken onder begeleiding bekijken. In de collectie bevinden zich onder meer bijzondere exemplaren van een Liesveltbijbel uit 1538 en een in Leiden gedrukte Franstalige hugenotenbijbel uit 1669.

Het Bijbelmuseum in Leerdam gaat pas over drie á vier maanden open.Het Bijbelmuseum in Leerdam gaat pas over drie á vier maanden open.

Reageren:

Naam:
Kopje:
Reactie:
meer over: Zuid-Holland Leerdam Gezin Cultuur & Historie
 
 
Laatst gewijzigd: 2011-05-09 10:46:50 · Gepubliceerd: 2008-10-11 13:01:28 - 310