12 januari 2010AmsterdamAls het Vondelpark een man was, zou hij een enerverend leven hebben geleid. Een leven met veel veranderingen, veel mooie verhalen en over een paar jaar een ongetwijfeld spectaculaire viering van zijn 150e verjaardag. Het Amsterdamse Vondelpark is geen persoon. Het is gewoon een park. Veel Amsterdammers denken daar anders over; zij noemen zich 'vriend' van het park. Ongeveer negenhonderd mensen zijn lid van de Vereniging Vrienden van het Vondelpark. Op de website van deze vriendengroep staat uitgebreid te lezen hoeveel de gemeenschappelijke vriend - Het Vondelpark - voor de leden betekent en wat de groep doet om hun park in ere te houden.
Zou het Vondelpark zijn verhaal kunnen vertellen, dan zou hij ongetwijfeld uren kunnen praten over badende hippies en openluchtconcerten. Over marathons en dranghekken en over rustige zondagmiddagen in de prille lente. Wat is er zoal veranderd in het Vondelpark, de laatste jaren?
Het Vondelpark is maar een park, maar toch heeft het goede vrienden. Wat zou een park nog meer te wensen kunnen hebben? 2010 Wordt het jaar van ongestoord genieten van een prachtig opgeknapt Vondelpark. Een park voor alle Amsterdammers, een park met vrienden.
Ongebreideld genieten in het Vondelpark.