Let op: het kan zijn dat deze pagina verouderde informatie bevat. De pagina staat in het archief.
Van onze redacteur Tim Kraaijvanger
De familie Unger verzamelde de afgelopen decennia juwelen uit de periode 1905 tot 2008. Het Rijksmuseum is dolblij met de juwelen. "We zijn nu het enige museum dat na heropening in 2013 een overzicht kan tonen van het Nederlandse juweel vanaf de achtste eeuw tot aan het heden", vertelt een woordvoerder van het museum.
Het grootste deel van de sieraden komen uit de periode van 1930 tot 1970. Sieraden uit deze periode zijn in veel Nederlandse musea niet of nauwelijks te vinden. "Het omvat werken van de voornaamste ontwerpers, juweliers en andere voorvechters van het vak van voor 1965", concludeert het Rijksmuseum.
De 64-jarige Unger besloot de sieraden te schenken door haar promotie. Op 17 maart promoveert zij namelijk op het onderwerp Nederlandse sieraden. Marjan Unger bracht in 2004 het boek Het Nederlandse sieraad in de 20ste eeuw uit. Dit boek is te bestellen bij Bol.com.
Marjan Unger is sinds 1995 hoofd van de afdeling Vrije Vormgeving van het Sandberg Instituut. Daarnaast is ze hoofdredacteur van het creatieve blad Morf.
Heeft u iets interessants te melden? Reageer op het artikel 'Rijksmuseum krijgt vijfhonderd sieraden':