28 juli 2010CultuurDit weekend is het grootste dansfeest van Europa uitgelopen op een drama. Door verdrukking kwamen 21 mensen in Duisburg om het leven en 342 anderen raakten gewond.
Update: Het aantal mensen dat is overleden als gevolg van de massapaniek, is woensdag opgelopen tot 21. Een 25-jarige Duitse vrouw bezweek in het ziekenhuis aan haar verwondingen.
Het Duitse Der Spiegel schrijft op zijn website dat het festivalterrein maar berekend was op 250.000 festivalgangers. Uiteindelijk zijn er 1,4 miljoen mensen afgereisd naar Duisburg voor het dancefeest.
Het drama ontstond in de voetgangerstunnel die leidde naar de enige ingang van het festivalterrein. Omdat de tunnel werd gebruikt als in- en uitgang, werden negentien mensen vertrapt toen er paniek uitbrak. "Mensen klapten dubbel als luciferstokjes", vertelt een getuige aan Trouw. "De politie hield de nooduitgangen gesloten. "Ongelooflijk. Je houdt die mensen toch niet opgesloten?", vertelt een andere getuige aan BN/De Stem.
Onder de negentien doden bevindt zich een 22-jarige Nederlander. De doden bestaan uit elf vrouwen en acht mannen, in leeftijd variërend van 18 tot 38 jaar. Twaalf zijn Duitsers, de anderen komen uit Nederland, Spanje, Australië, Italië en China.
"Het is over voor de Loveparade", zegt Rainer Schaller, organisator van het feest. "De Love Parade was altijd een vreedzaam en gelukkig feest", zei hij, "maar zal voortaan worden overschaduwd door deze ramp".
3 reacties:
Onbegrijpelijk dat men mensen door één tunnel laat lopen dat kan nooit goed gaan.
En nog onbegrijpelijker dat men uberhaubt zoveel mensen daar naar toe liet gaan.
Met 100.000 mensen was het, gezien het terrein,vol genoeg geweest maar ja het eeuwige geldbejag van dit soort "criminelen in pak" hebben dit in de hand gewerkt.
Veel sterkte voor alle nabestaanden.
Dick van der Geld Holland
hier moeten koppen gaan rollen! stelletjes geld gierig klootzakken dat zijn nou de echte criminelen. onschuldige mensen lopen zo in de val zonder wat door te hebben door nalatigheid van andere die overal wat over te zeggen moeten hebben. 1 word triest!!
door r schungel | 2010-07-28 20:02:43door gierigheid van de burgermeester heeft dit drama moeten gebeuren.nu mag je er op rekenen dat dit evenement nooit meer plaats zal vinden wat jammer is voor mij en zoveel andere fans. mijn medeleven gaat naar al de ouders,familie en vrienden van de slachtoffers.
door lucien de wit | 2010-07-28 16:02:25