Provinciedomein Atlantikwall Raversyde

Provinciedomein Atlantikwall Raversyde

In Provinciedomein Atlantikwall Raversyde vind je een selectie van bunkers uit de Eerste en Tweede Wereldoorlog. Ook is het een prachtig natuurpark voor wandelingen. Het gebied laat de geschiedenis van de streek zien; van de middeleeuwen tot na de Tweede Wereldoorlog.

Openluchtmuseum Atlantikwall Raversyde toont bunkers en loopgraven, precies zoals ze er zestig jaar geleden uitzagen. Het gaat om een selectie bunkers van de Batterij Aachen (WO I) en Batterij Saltzwedel-neu (WO II). Een twee kilometer lang stelsel van open en onderaardse gangen verbindt zestig bouwwerken uit de Eerste en Tweede Wereldoorlog. In het gebied zijn twee wandelingen te maken, die ongeveer anderhalf uur duren. Alle gangen en stellingen zijn zo mooi bewaard gebleven, omdat prins Karel de afbraak altijd heeft tegengehouden.

Bekijk ook enkele gerestaureerde collectiestukken bij de entree, waaronder een codeermachine (Enigma).

Let op: ANNO 1465, een openluchtmuseum met het middeleeuwse vissersdorp Walverszijde, is momenteel gesloten vanwege verbouwingswerkzaamheden.

Provinciedomein Atlantikwall Raversyde in Oostende is ook geschikt voor: familiedag en schoolreisje. Deze activiteit is geschikt voor  het hele gezin.

 Bezoek www.raversyde.be

Wat vinden anderen?

?
Heb je dit uitstapje bezocht of deze activiteit gedaan? Help anderen in het maken van hun keuze en schrijf zelf een review.