



(lees de 6 reviews | geef uw beoordeling) Kamp Vught was één van de drie concentratiekampen in Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog. In het kamp was een werkplaats waar Philipsproducten werden gemaakt. In september 1944 werd het kamp ontruimd. Tegenwoordig is het kamp te bezoeken voor belangstellenden. Te zien is het bezoekerscentrum, de barak, de wachttorens, de fusilladeplaats, de maquette en het kindergedenkteken. In het bezoekerscentrum zijn diverse exposities te zien, zoals een expositie van persoonlijke verhalen, brieven, dagboeken, voorwerpen van slachtoffers en foto's. De barak is nagebouwd en laat zien hoe de gevangenen werden gehuisvest. De fusilladeplaats was voor de oorlog een schietbaan van het leger. Hier werden 329 mannen gedood. Op de maquette is te zien hoe groot het kamp was geweest en hoeveel gebouwen er stonden. En op het kindergedenkteken staan de namen en leeftijden van 1.269 joodse kinderen die in 1943 zijn weggevoerd.
Nationaal Monument Kamp Vught in Vught leent zich ook goed voor een schoolreisje. Deze activiteit is geschikt voor het hele gezin, kinderen, volwassenen en ouderen.
Geopend met de volgende feestdagen: Goede Vrijdag, eerste paasdag, tweede paasdag, Koninginnedag, bevrijdingsdag, Hemelvaartsdag, eerste pinksterdag, tweede pinksterdag, tweede kerstdag.
Gesloten op de volgende feestdagen: eerste kerstdag, oudjaarsdag, nieuwjaarsdag.
Controleer openingstijden altijd op de website van de aanbieder.