geschreven door een

Paleis Soestdijk | De Smaak van Soestdijk

Kijkje in de koninklijke keuken bij De Smaak van Soestdijk


-advertentie-



Doe inspiratie op voor je komende diners bij de crème de la crème en neem een kijkje in de tentoonstelling De Smaak van Soestdijk. Zie hoe er decennialang werd gekookt voor de koninklijke familie en hun gasten en ontdek meer over de etiquette van Paleis Soestdijk. En kom lekkernijen proeven in het paleis van meesterbakker Robèrt van Beckhoven, die zelf ooit een taart bakte voor prinses Beatrix!

Dineren met koninklijke familie

Een wandeling in de tentoonstelling brengt je in de luxe wereld van het koninklijk huis. Je gaat van 1650 helemaal naar de 21ste eeuw, waarbij je interessante verschillen ziet in de stijl. Zo gaat het van de verfijnde smaak en strikte etiquetteregels van Anna Paulowna en Willem II tot de meer huiselijke sfeer van koningin Juliana en prins Bernhard. Grote kans dat je hun servies zelfs herkent uit je grootmoeders serviescollectie! Door de prachtig gedekte tafels, paspoppen in passende avondkleding en foto's van vroeger waan je je voor even in de geschiedenis.

Kijkje in de keuken

Natuurlijk werp je ook een blik in de keuken van het paleis: dé plek waar maaltijden werden bereid. Het lijkt alsof het nog steeds gebeurd door allerlei keukengeluiden. Ontdek hoe de gerechten zich evolueerden in de loop der tijd en over de familierecepten die werden doorgegeven. En wat deden ze met de kliekjes? Via verhalen van oud personeel hoor je meer over de oude recepten en hoe ze met zorg en vakmanschap werden bereid.

Klassieke recepten in nieuw jasje

Alsof je al niet trek krijgt van de verhalen over het eten, kom je ook oog in oog met de klassieke recepten. Wel met een hedendaagse twist die meesterbakker Robèrt van Beckhoven eraan heeft gegeven. Eyecatchers in de collectie zijn toch wel de indrukwekkende chocoladestukken. Bekijk de rijk gedekte tafel met het gouden servies van prinses Beatrix, waar ze een prominente plek hebben. Het water loopt je in de mond!

Taartje proeven

Gelukkig kun je ook lekkernijen proeven. Zo vind je in museumcafé Jula's gebak van Robèrt. Na het bakken van een taartje voor prinses Beatrix heeft hij nu, speciaal voor de tentoonstelling, een taart gebakken. Koop het taartje en smikkel 'm op in het café of neem het mee naar huis. Uiteraard is zijn gebak helemaal geïnspireerd door de koninklijke maaltijden. Zo zie, hoor én proef je de smaak van Paleis Soestdijk!

Paleis Soestdijk | De Smaak van Soestdijk in Baarn leent zich ook goed voor een bedrijfsuitje en vriendinnendag. Deze activiteit is geschikt voor volwassenen.

 Bezoek www.paleissoestdijk.nl

Bewonder de luxe gedekte tafels in het paleis. Foto: Paleis Soestdijk © Marjon Hoogervorst
Bewonder de luxe gedekte tafels in het paleis. Foto: Paleis Soestdijk © Marjon Hoogervorst

Koningin Juliana en prins Bernhard zorgden voor een nuchtere en huiselijke sfeer. Foto: Paleis Soestdijk © RVD, fotograaf Rousel
Koningin Juliana en prins Bernhard zorgden voor een nuchtere en huiselijke sfeer. Foto: Paleis Soestdijk © RVD, fotograaf Rousel

Ook het populaire Wedgewood Edme servies werd gebruikt in het paleis. Foto: Paleis Soestdijk © Marjon Hoogervorst
Ook het populaire Wedgewood Edme servies werd gebruikt in het paleis. Foto: Paleis Soestdijk © Marjon Hoogervorst

Welke familierecepten gingen van generatie op generatie? Foto: Paleis Soestdijk © Nationaal Archief, Willem van de Poll
Welke familierecepten gingen van generatie op generatie? Foto: Paleis Soestdijk © Nationaal Archief, Willem van de Poll

De chocoladestukken van Robèrt van Beckhoven zijn de eyecatchers! Foto: Paleis Soestdijk © Marjon Hoogervorst
De chocoladestukken van Robèrt van Beckhoven zijn de eyecatchers! Foto: Paleis Soestdijk © Marjon Hoogervorst