U bevindt zich hier: DagjeWeg.NL / UITagenda / Lemmer / Nazomeren in Lemmer
DagjeWeg.NLon

Nazomeren in Lemmer

(nog geen reviewsgeef uw beoordeling)

Van 10 september 2010 tot en met 11 september 2010

Nazomeren in Lemmer

Let op: Deze activiteit is voorbij.

“Nazomeren in Lemmer “
in het weekend van vrijdag 10 en zaterdag 11 september 2010

Toeristen kennen Lemmer voornamelijk als watersportdorp. Centraal gelegen tussen IJsselmeer en de Friese meren. Aanleggen aan het Dok en een terrasje pikken zijn de voornaamste zaken die bezoekers van het dorp bezighoudt. Toch biedt Lemmer meer dan alleen dat volgens de stichting Oud Lemmer.
Lemmer kent 27 rijksmonumenten en vele beeldbepalende panden die zeker de aandacht verdienen. Denk onder andere aan het ir. DF Woudagemaal uit 1920.

De stichting Oud Lemmer heeft als doel om monumentale panden in het voormalige vissersdorp op de kaart te zetten.
10 en zaterdag 11 september staat Lemmer bol van de activiteiten voor jong en oud. Er is aandacht voor muziek en cultuur.

Er is op vrijdag middag een zeilwedstrijd met authentieke Lemster vissermansaken in de baai van Lemmer. De wedstrijd, met de start om 12:00 uur bij de sluis, is vanaf de wal goed te volgen en rond 16:00 uur worden de schepen met muziek binnengehaald en worden ze afgemeerd in de binnenhaven. Een prachtig schouwspel.
Op zaterdag 11 september is een greep uit de activiteiten ondermeer, rondwandeling langs de monumenten, met een oude bus vanuit het centrum naar het Woudagemaal dat staat op de wereld erfgoed lijst, poonroken bij de binnenhaven, muziek in het gemaal en in verschillende kerken, het museum in Lemmer heeft openhuis en in het centrum staan oude auto’s, tractoren woonwagens en motoren opgesteld. In het water liggen monumentale schepen, ondermeer bakdekkruizers, Lemsteraken, klassieke zeilboten en sleepboten. In de avonduren zijn de schepen in het vissersdorp sfeervol verlicht.
Voorts zijn er in het centrum opgesteld, natuurlijke kunstsculpturen van Peter van der Sluis ( Blooming.nl), die intussen als florale designer wereldfaam heeft opgebouwd. De sculpturen zijn internationaal tentoongesteld en worden voor het evenement “Nazomeren in Lemmer”speciaal opgebouwd met diverse organische materialen.

Kortom veel activiteiten om nog even te genieten tijdens het “Nazomeren in Lemmer”.
Voor meer informatie wordt verwezen naar de website www.nazomereninlemmer.nl

www.nazomereninlemmer.nl »

Contact en delen

Adres en Locatie

Adres: centrum, 8531 JL, Lemmer
Gemeente Lemsterland, provincie Friesland
Breedtegraad/lengtegraad: 52.922588 5.740720

Prijs en budget

Toegang gratis.

Openingstijden en -dagen

Van 10 september 2010 tot en met 11 september 2010.

Geopend met de volgende feestdagen: onbekend.

Gesloten op de volgende feestdagen: onbekend.

Controleer openingstijden altijd op de website van de aanbieder.

Gegevens laatst gecontroleerd op 17 november 2008, disclaimer.