Kasteel De Kinkelenburg

- advertentie -

Kasteel De Kinkelenburg

Kasteel De Kinkelenburg werd rond het jaar 1300 gebouwd. Na de Tweede Wereldoorlog, toen het gebouw verwoest werd, kwam het in handen van de gemeente Lingewaard. In 1954 was het gerestaureerde gebouw klaar. Het is nu een erg geliefde trouwlocatie. De trouwzaal is dan ook het mooiste plekje van het kasteel.

Hoogtepunt is het plafond in de trouwzaal. Het is beschilderd met de vier jaargetijden en de legende van Vahalis en Rhenus. Volgens een legende groeven deze twee reuzen de Waal en de Nederrijn. Het kasteel is niet beschikbaar als algemene feestlocatie, alleen voor de voltrekking van een burgerlijk huwelijk.

Kasteel De Kinkelenburg is niet vrij toegankelijk. Op bijzondere dagen, zoals Open Monumentendag, is het kasteel soms wel open. Van buiten is het kasteel ook een plaatje om te zien, als bezienswaardigheid.

Kasteel De Kinkelenburg in Bemmel is ook geschikt voor: bruidsreportage of trouwlocatie of trouwfeest. Deze activiteit is geschikt voor  volwassenen.

 Bezoek historischekringbemmel.nl

Wat vinden anderen?

?
Heb je dit uitstapje bezocht of deze activiteit gedaan? Help anderen in het maken van hun keuze en schrijf zelf een review.