Pinksterjazz
» Let op: deze activiteit is voorbij «
Scheveningen heeft een jarenlange traditie met Jazzmuziek, deze traditie wordt op 1e en 2e pinksterdag voortgezet met het Pinks
Scheveningen heeft een jarenlange traditie met Jazzmuziek. Vooral in de periode na de Tweede Wereldoorlog traden talloze beroemde bands en artiesten op in en rond het Kurhaus.
Die traditie wordt op 1e en 2e pinksterdag voortgezet met het gratis te bezoeken PinksterJazz Festival. Op vier podia rond het Kurhaus en op de Boulevard zullen verschillend muziekstijlen te horen zijn. De sound van Benny Goodman komt weer een keer tot leven tijdens het optreden van de Big Band van Dr. Bernard & his Swing Orchestre. Terwijl the Residence Big Band met zangeres Ariënne Groenewoud een andere Big Band Sound ten gehore brengt.
Onder de optredende artiesten bevinden zich diverse artiesten met roots in Den Haag. Zoals bluesfenomeen Frenk van Meeteren met zijn trio, de Intercity Jazz Men en Peter Vlietstra & Bad Company. Liefhebbers van "Swing" zullen ruimschoots aan hun trekken komen. De Valley Sound Big Band, Jasper van Pelts Pocket Jazz en Fozz & the Funky Ladies zorgen mede voor een zeer gemengd, breed programma. Waar iedereen zeker iets voor zijn gading zal vinden. Als sluitstuk zijn de Crazy Pianos ook nog eens buiten hun Club, op de Boulevard, te zien en te horen.
