Kerstmarkt Bad Bentheim
» Let op: deze activiteit is voorbij «
In plaats van allerhande prullaria zijn op de Bentheimer Kerstmarkt kunstnijverheidsproducten te koop, die het oude ambacht van houtsnijkunst en –bewerking verraden. Die komen o.a. uit Wolkenstein, de partnerstad van Bad Bentheim in het Ertsgebergte, dat op het gebied van houtbewerking een eeuwenoude traditie heeft. Maar ook handgenaaide poppenkleertjes, speelgoeddieren en beschilderd porselein komen daar vandaan. Ook zelf gebakken lekkernijen zijn er te vinden en heel veel andere, mooie dingen die met zorg en liefde gemaakt zijn.
De Schlossstraße en de Herrenberg zijn op deze dagen doortrokken van de heerlijke geuren van vers gebakken wafels en Glühwein. Ouders met kinderen lopen verwachtingsvol langs alle kramen en kraampjes waaruit koormuziek opklinkt, begeleid door fluiten en trompetgeschal.
Voor de jongste bezoekers van de Kerstmarkt is er een oud stoomcarrousel. Ze verdringen zich rondom deze oude attractie en elk ritje wordt luid bejubeld. Wie zich zelf, zijn familie of vrienden een paar stemmingsvolle dagen wil bezorgen die komt dan ook naar Bad Bentheim. En wie nog iets speciaals wil beleven die mag het Sinterklaasknobeln op zaterdagmiddag niet vergeten. Dan zijn alle inwoners van Bad Bentheim op de been. Zo druk is het dan dat Sinterklaas in zijn koets nauwelijks door de mensenmassa heen kan komen.
Hoe dan ook de kerstmarkt van Bad Bentheim en alles daar omheen is een uitje dat niemand zich laat ontgaan.

.png)