Dit najaar verrast Paleis Soestdijk zijn bezoekers met drie tentoonstellingen die gelijktijdig te zien zijn. In de Soestervleugel en de monumentale Waterloozaal komen kunst, historie en theater op meeslepende wijze samen.
De tentoonstellingen
1. MA*YA – Een zorgvuldig gecureerde selectie uit de kunstverzameling van Maya Meijer-Bergmans, eigenaresse van het paleis. De tentoonstelling biedt een zeldzaam inkijkje in haar kunstvisie en voorkeuren, met werken die normaliter achter gesloten deuren blijven.
2. Kostuumobjecten van Rien Bekkers – Theatrale creaties vol fantasie, vakmanschap en verfijning. Deze kostuums zijn sculpturen op zich en balanceren tussen mode en beeldende kunst.
3. Gobelins van de zonen van Willem II en Anna Paulowna – Drie monumentale wandtapijten, speciaal geweven voor de Waterloozaal. Ze versterken het historische karakter van de ruimte en verwijzen naar het koninklijke erfgoed van het paleis.
Het paleispark is dit najaar verrijkt met drie imposante paardenbeelden van kunstenaar Arthur Spronken. Deze expressieve sculpturen sluiten naadloos aan bij zijn eerdere werk in het park, waaronder de beeldengroep ‘Het Koninklijk Gezin’. Ze vormen samen een krachtig geheel dat natuur, beweging en koninklijke symboliek verenigt.
Drie-in-één ervaring bij Paleis Soestdijk
Drie-in-één ervaring bij Paleis Soestdijk

Chae Eun Rhee, Spiegel Im Spiegel, olieverf op linnen, 163 x 259 cm, 2019, foto © Bau Photo, collect