Skoftig interessant !




10zeer duidelijke info en bevlogen vrijwilligers in een gezellige omgeving




10zeer duidelijke info en bevlogen vrijwilligers in een gezellige omgeving




10Omdat wij daar binnenkort heengaan. De info vooraf maakt dat wij zeer nieuwsgierig zijn naar dit museum




10Enthousiaste vrijwilligers die dit museum runnen en heel kindvriendelijk




9Heel mooie collectie. Kom ook in andere soortgelijke musea. Die zijn meestal groter. Klein maar fijn.




10Oorlogsmuseum staat stil bij vrijheid door opoffering. En tracht een brug te leggen naar het verleden. Mede door positieve waarden over te brengen aan de huidige jeugd. Bijv helpen van ouderen.




9. adequate opsomming van diverse zaken omtrent de oorlog mooi nagemaakte gebouwen




10Mooi, veelzijdig en een hele goede visie op oorlog, intentie en vrede.




10Goed initiatief om de herinnering levend te houden.




9Helpt om de gebeurtenissen die hebben geleid tot de bevrijding van Nederland beter te begrijpen, en te beseffen dat vrijheid niet vanzelfsprekend is




10In 1 woord. Geweldig. En zo leuk dat er zo ontzettend veel is verzameld.




9Mooie opzet met dingen en gebeurtenissen welke je niet elders ziet




9Fantastisch opgezet museum, heel educatief en super leuk voor kinderen. Voor scholen ook altijd goed geregeld.




10Ik geef Oorlogsmuseum Medemblik zonder twijfel een 10/10. Dit museum verdient een hoog cijfer omdat het geschiedenis op een indrukwekkende én interactieve manier tot leven brengt. In plaats van alleen vitrines met spullen te bekijken, word je echt meegenomen in de verhalen van de Tweede Wereldoorlog. Vooral de Experience Tours in escaperoom-stijl maken het bezoek uniek en spannend voor zowel jongeren als volwassenen. Wat ook veel indruk maakt, is de combinatie van de militaire kant én de burgerlijke kant van de oorlog. Daardoor leer je niet alleen over voertuigen en operaties, maar ook over de moeilijke keuzes die gewone mensen moesten maken tijdens de oorlog. Dat zorgt voor een leerzame en emotionele ervaring. Daarnaast zijn de medewerkers erg vriendelijk en enthousiast, en het museum is duidelijk met passie opgebouwd. Veel bezoekers geven aan dat het museum geschikt is voor jong en oud en dat er veel originele voorwerpen en voertuigen te zien zijn. Het museum scoort ook online uitzonderlijk hoog met honderden positieve beoordelingen. Kortom: Oorlogsmuseum Medemblik verdient een 10 omdat het leerzaam, indrukwekkend, interactief en perfect verzorgd is. Het is niet zomaar een museum, maar een ervaring die je nog lang bijblijft.




10Het is een geweldig museum waarbij het verhaal over de 2e wereld oorlog Op een andere en leukere manier verteld wordt en vooral de minder bekende kant. De rondritten maken het plaatje compleet omdat je rondrijd door Medemblik en er verschillende verhalen uit de omgeving wordt verteld met passie.




9Ik was blij verrast over de inrichting, samenstelling en de uitdaging voor jong en oud. Maar vooral geraakt door de aandacht voor deze bijzondere tijd en voor de mensen, veteranen, die zich hebben ingezet in de verschillende missies.




10Je leert wat, kunt actief dingen doen en is voor jong en oud.




9Er zijn leuke activiteiten en er wordt met ontzettend veel enthousiasme verteld




6Vast wel meeslepend maar nemen dus geen spullen aan in weerwil van toezegging 12 mei; aan de balie zeggen ze plompverloren dat collectie vol zit. Dat zal dan wel maar zeg dan niet dat mensen kunnen komen brengen.




9In deze tijden op een goede en ook leuke manier gevoel van de oorlog en wat dit betekent weergegeven.




9Interessante materie, leuke experience en andere activiteiten. Vriendelijk personeel en enthousiaste vrijwilligers.




9Mooie activiteiten, gevarieerd, ook prima plek voor lezingen ed Vriendelijke mensen/ vrijwilligers Catering goed voor elkaar




10Goed voor elkaar. Sfeervol museum, Erg interessant!




9Het wordt al breder en groter.. ik hoef voor school educatie




8Fantastisch dat dit met een grote groep vrijwilligers in tot stand is gebracht en in stand wordt gehouden. De lezingen volg ik graag alleen het tijdstip schikt me niet altijd.




10Heel leerzaam maar heel vriendelijk ingericht. Open, gevoel van terug in de tijd maar wetende dat er nog steeds zoveel oorlog is met hun uitdagingen van deze tijd. Geen museum aan een "slag" maar naar het leven in oorlogstijd




10Het museum geeft een andere kijk op hoe de bevrijding mogelijk gemaakt is.




10Je kan je nu echt inbeelden hoe het was tijdens de oorlog




9Mooi museum met oog voor detail, super experience activiteit leuke spelletjes en heerlijke blauwe hap, en dat allesdoor super gastvrije vrijwilligers




9Hele boeiende experiencetour en interessante exposities.




10Stukje onbekende geschiedenis geweldig in beeld gebracht.




8Zoo de moeite waard! Voor jong en oud!!! Met school was dit zo leuk en leerzaam en ook confrontrerend.




10de uitstraling van museum en medewerkers is zeer dynamisch te noemen. vooral de verbinding van 40-45 met het heden is een geweldig gegeven




10Interessant en educatief museum, veel aparte wetenswaardigheden te zien en uitgelegd gekregen




10Veel te zien, goede verhalen in een indrukwekkende setting. Actueler dan ooit.




10Alles klopt gewoon! Voor mijn eigen kinderen blijft dit museum telkens weer interessant om te bezoeken. Dus we komen regelmatig. Zij zijn 4, 7 en 9. Met mijn groep 8 doe ik jaarlijks de Experience tour 'Weg naar vrijheid'. Dit is telkens weer zo'n ontzettend leerzame ervaring voor ze. Op een speelse manier worden ze uitgedaagd om op niveau missies uit te voeren, waarin ze nog meer leren over de WO II. We doen dit altijd aansluitend op ons jaarlijks terugkerende thema WO II en is echt een waardevolle aanvulling op onze eigen kennisoverdracht over dit thema. Daarbij heb ik deze Experience tour ook gedaan met mijn werk als teambuilding, waarbij wij ook een heerlijke lunch hebben gehad, die ook afgestemd is op een maaltijd die in de WO II werd geserveerd in het leger. Heel smakelijk. Daarbij hebben wij als echte soldaten met een boot een stuk mogen varen. Een leerzame activiteit voor ons. Voor elke leeftijd is hier dus wat te beleven, echt een topmuseum met een warm team, dit merk je in alles.




9Erg leuke experience routes, goed geregeld en veel informatie. Vriendelijk en behulpzaam personeel. We hebben een rondrit gemaakt met een legervoertuig.




10In al zijn eenvoud voor alle leeftijden en nationaliteiten toegankelijk!




10Enthousiaste medewerkers en een enorme uitgebreide collectie. Leuk en informatief voor jong en oud.




10Vriendelijk en gastvrij, ook meedenkend voor een heel leuk dagje weg




10Leuk museum. Ook voor kinderen leuk en interessant.




9Het is een museum waar de kinderen zich kunnen inleven in het leven in oorlogstijd. Leuke speurtocht! Leerzaam en toch niet te zwaarbeladen.




10Een prachtige lokatie, geweldige experience, educatief en ontzettend mooi opgezet!!!!!! wij hebben genoten. voor jong en oud.




10Leuk met jonge kinderen. Interactief. Mooie horeca erbij.




10Dit museum verdient veel meer aandacht! Heel anders dan andere oorlog musea.




9Een bezoekje aan dit museum zet je tot nadenken. Je leert van alles over de tweede wereldoorlog. Het is serieus maar nooit te zwaar en ondertussen heb je ook een hoop plezier omdat het hele bezoek in spelvorm is opgezet. De authentieke inrichting en vele attributen van WW2 in het museum maken de hele ervaring erg bijzonder.




10Mooie locatie, gezellige vrijwilligers, veel mogelijkheden en goede boodschap




10Je kunt hier terecht voor een "all round" beleven. Geschikt voor het hele gezin. Herkenbaar voor de ' ouderen, leerzaam voor de kinderen, interessant voor iedereen.




10Het oorlogsmuseum is in korte tijd uitgegroeid tot een volwaardig museum, met zeer actieve en enthousiaste medewerkers en vrijwilligers. Het oorlogsmuseum zorgt ervoor dat de oorlog nooit vergeten wordt.




1Zo goed gemaakt....je hebt een idee hoe het ging in de oorlog




10Dit museum geeft op een heel andere manier inzicht in het leven in de oorlog




9Gezellig, leuk, educatief. Goed opgezet. ........................................................................




8Ik vond het een leuke ervaring en je leert veel dingen over de tweede wereldoorlog




8Met de kleinkinderen geweest.Ze vonden het erg leuk




10Anders, educatief, elke maand iets nieuws, geweldige lezingen, tour met legertrucks. Allemaal gedaan, super.




9Twee elementen uit de 2e wereldoorlog zijn er op educatieve wijze uitgelicht en worden heel interactief gebracht alsof je het zelf hebt beleefd.




10Gezellig en informatief. Leuke expiriance . Top! Leuke dag gehad. Aardig personeel en hele leuke ervaringen we waren met 4 kids tussen de 8 en 13. Echt super leuk. Parkeerplaats genoeg en niet heel druk




10We hebben geleerd over een heel heftig onderwerp op een gepaste manier.




10Het museum is informatief, heel aanraakbaar. De kruipdoorsluipdoor gangetjes, de films, het verhaal Siny. Indrukwekkend.




10Het Oorlogsmuseum laat je zowel de burgerlijke als de militaire kant ervaren op een interactieve wijze.




10We hebben de experience gedaan. Lerend puzzels oplossen. Voor de kinderen erg leuk en leerzaam. Vooral de geheime gang trok en was okk wel een beetje spannend. Zeer vriendelijk ontvangst en aardige vrijwilligers. We komen zeker terug voor de andere experience en dan trekken we daarnaast meer tijd uit voor een uitgebreide bezichtiging.




9Super gaaf! Wij hebben een escape room gedaan met groep 8. Het was heel mooi opgezet, helder, duidelijk en wat een beleving. De essentie van de oorlog op een fijne, niet angstige manier verteld en uitgebeeld. Van klaslokaal, cafe, dorpsplein en schuilzolder




10Het is heel interessant en leerzaam. Het personeel is heel vriendelijk.




10Super leuk gezinsuitje, wij hebben ons gezin opgedeeld op basis van leeftijd over beide escape rooms. Daarom zeer geschikt als je wat verschillende leeftijden binnen je gezin hebt.




10Omdat ze erg sociaal zijn en altijd wel proberen een leuk gesprekje met je te hebben en ze sturen elkaar goed aan




10Maatwerk mogelijk bij reserveringen. Museum is leuk voor alle leeftijden. Gemoedelijk.




8Leuk museum, met name de escape tours zijn een aanrader. Overdekt allemaal dus ook leuk voor regenachtige dag




10Wij hebben vandaag de Experience Tour ‘Weg naar Vrijheid’ gedaan met 2 pubers van 13 en 17. Was erg leerzaam en de soort van escaperoom manier maakt het voor iedereen leuk. Daarna nog zelfstandig rondje gelopen.




9Fantastische speurtochten, mooi materieel, sympathieke horeca en medewerkers en ook nog betaalbaar.




9Super goed aangekleed, vrijwilligers weten veel te vertellen




7ik geef dit cijfer omdat ze er om gevraagd hebben op hun site...




10Mooie duidelijke overzichtelijk tentoonstellingen. Mooie displays. Vriendelijke medewerkers.




9Leuke opzet voor jonge kinderen. Mooi gemaakt en bevlogen medewerksers.




10beleef de oorlog vanuit een ander standpunt, ga mee op een tour waar je zoekenderwijs ontdekt waar het allemaal om draait




10Erg leerzaam en super leuk. Perfect voor jong en oud als een dagje weg.




9Mooi museum, veel te ontdekken. Leuk voor jong en oud




9Prachtige locatie, familiebedrijf met mooie missie en prachtig programma en goede boodschap.




10Een museum met enthousiaste vrijwilligers dat mooie verhalen over de tweede wereldoorlog verteld in beeld. De tulpenrit met de legertruck s is erg leuk.




9Ik vind het een museum wat in ontwikkeling is. Actieve enthousiaste mensen!




1Het is één grote beleving. Vooral de rondleidingen zijn een aanrader en heel leerzaam.




10Héél leerzaam, belangrijk dat de jeugd zich bewust blijft van onze vrijheid! Je kunt ook spelenderwijs achter spannende, geheime gangen en kamers komen. Fantastisch hoe dit museum tot stand is gekomen!




10Mooi gedaan, leuk dat je alles kunt waarnemen en dat de voertuigen end. nog functioneren en gebruikt worden.




9Iedereen moet weten wat mensen destijds gedaan hebben ,zodat wij nu in vrijheid kunnen leven!




9Het is supper leuk alle opdrachten geweldig geen 10 ivm dat we meer tijd willen




8Een leerzaam en divers museum met door het jaar vele activiteiten. Zeker aan te raden voor scholen en groepen.




9We zijn er met de klas heengegaan, we reden in oorlogvoertuig en het was heel spectaculair om mee te maken. Ook de opdrachten waren leuk bedacht zodat je nog een betere inkijk kreeg hoe het was in de oorlog.




10Zeer gastvrij personeel, uitstekende museum collectie en zeer interesante niet bekende informatie




10Heel leuk en interessant om er met de klas te zijn




9Heel erg leuk in elkaar gezet. heel mooi gemaakt en fantastich om door heen te lopen en te ontdekken.




10Echt een indrukwekkend museum waar je veel leert over de geschiedenis op interactieve manier!




10Heel bijzondere opzet, mét rondritten in een amerikaanse legertruck




10Steeds meer mensen weten dit museum met een verhaal te vinden.




10Je duikt in een andere wereld. Mooi opgezet en heel informatief. Voor kids ook genoeg te zien en doen.




9Zo goed opgezet en duidelijk en fantastische vrijwilligers




9De vrijwilligers die hier werken kunnen je veel vertellen over de geschiedenis en de spullen die in het museum staan




8Ongedwongen museum. Het bevrijdingsplein is vrij te bezoeken, voor o.a koffie en snacks.




10Echt heel anders dan de andere oorlogsmusea! Superleuke combi van een museum en een escaperoom.




10Super leuk uitje voor jong en oud! Super leerzaam. Echt een aanrader om heen te gaan.




10Het is leerzaam , en voor kinderen is er een speurtocht. En de oorlog mag niet vergeten worden.




8Wij zijn er met onze kleinkinderen geweest. Twee daarvan zijn Engelstalig. Daarom is het zo fijn dat men de speurtocht ook in het Engels heeft, zodat zij alles goed begrijpen.




10Onwijs tof en leerzaam museum! Leerlingen verwonderen zich en komen op speelse manier meer over de oorlog te weten.




9Je krijgt een goed inzicht in de leefomstandigheden tijdens de 2e Wereldoorlog. Ook de activiteiten van de militairen worden goed weergegeven. Voor jongeren is er een speurtocht door het museum en dat is erg leerzaam en vergroot hun historisch besef.




10Het is op een actieve manier kennis op doen van het verleden en na afloop wordt je zelf nog uitgedaagd mbt het heden.




10Bovenstaand antwoord en vriendelijk personeel De puzzeltocht was leerzaam en leuk De woorden uitbeelden was verrassend grappig en de tocht met de jeeps een leuke afwisseling




9Interactief geschiedenis leren, leerzaam, geschikt voor jong en oud, geschikt voor een dagje uit met de hele familie of vriendengroep.




10Omdat er goede mensen werken en de sfeer hier goed is




10Verhalen over de oorlog in een prachtig nagebouwd dorp met een escaperoom-achtige speurtocht, rondritten in legertrucks, lezingen, de blauwe hap en koffie momenten in het kader van verbinding. Zoveel doelen worden hier bereikt, fantastisch.




10Hele toffe escaperoom, met kinderen van 8 jaar ook prima te doen. Educatief uitje, vriendelijk behulpzaam personeel en het ritje met de wagen was ook leuk.




10Informatief, educatief, lezingen, een doe museum, ook heel leuk voor kinderen. Met filmzaal. We gaan regelmatig even heen.




10Er is heel veel werk gemaakt, verzamelingen, info, sfeer, personeel, vrijwilligers




10Voor jong en oud het meest interactief, gedreven en leerzaam museum die de geschiedenis levend houd.




10Het is een ontzettend mooi opgezet museum dat alle generaties aanspreekt van jong tot oud! Grote aanrader!




9Een beleving en leerzaam. Een experience tour is een aanrader Dorpje of de Vrijheid




10Het bij binnenkomst al een mooie beleving alle 2 exposities het dorpje




8Het word goed vertelt , of via borden/filmpjes goed uitgelegd.




10Een educatief verhaal over een periode in de geschiedenis die toch weer actueel blijft. Voor jong en oud!




10Super leuk museum dat met de experience tours een hele creative invulling geeft aan het vertellen van oorlogsverleden en belichten ook onbekende verhalen.




10De combinatie tussen informatief en interactief maakt dit een waardevol museum!




10Mooi museum voor iedereen. Fijn personeel. Echt een aanrader zowel voor jonge als oudere kinderen.




10Super indrukwekkend en mooi opgezet. Mooi om zo te herinneren hoe we nu van vrijheid mogen genieten.




8Indrukwekkend, leerzaam voor jong en oud, interactief.




9Omdat daar dingen en verhalen te zien en horen die we niet mogen vergeten




10Ik geef dit museum een 10 omdat de tentoonstellingen zeer interessant en leerzaam zijn, en de sfeer er prettig en inspirerend aanvoelt.




10Prachtig opgezet,leuk voor kinderen en volwassenen,in een ontspannen sfeer en veel spelletjes heel veel geschiedenis op doen!




9Mooi opgezet,vriendelijke medewerkers,organiseren zeer interessante lezingen en je kunt er een overheerlijke "blauwe hap" eten !!




9Alles is keurig verzorgd, de exposities zijn ondanks het verleden goed vertaald naar nu, het personeel is klantvriendelijk




10Als hier naar binnen stapt voel je de betrokkenheid van de mensen en de sweer van een tijd die wij niet kennen. Maar wel behouden dient te blijven. En dat is wat zij hier in alle overtuiging doen.




10Leuk museum waar je op interactieve manier o.a. een goed beeld krijgt hoe de mensen in de 2e wereldoorlog leefden.




10Een hele mooie weergave van oorlogstijd op een gepaste manier opgezet.




9Leuk uitje,en je leert er ook nog wat van .fijne locatie. Kunt er ook eten en drinken.aardig personeel




10Het museum is géén museum maar een belevenis. Er wordt maatwerk verricht door deskundig en enthousiaste medewerkers. Zeer origineel en tegelijkertijd tijdens de experience veel herkenninig en educatief zeer toegankelijk voor alle leeftijden.




9Veel informatie in beeld en voorwerp. Veel voorwerpen en ook voertuigen die de geschiedenis vertellen.




10Heel anders dan andere musea, moet je een keer mee hebben gemaakt!




10Interactief museum voor jong en oud, leuke uitjes met een mooie boodschap




10Je leert op een andere manier naar de oorlog te kijken en leert hier veel van




9Was echt verrassend leuk en heel veel nieuwe dingen geleerd terwijl een ik dacht dat ik best wel veel wist van wo2




10De escape room is een geweldige ervaring. Tijdens deze leuke en leerzame escape room word je echt meegenomen in de geschiedenis. Alles is mooi opgezet waardoor het verhaal tot leven komt. Een echte aanrader!




10De escape is een hele toffe manier om meer over het museum te weten te komen.




10Een leerzaam uitje waarbij je even stilstaat bij het verleden. Het museum is goed opgezet.




10Heel veel objecten over de oorlog te zien hier! Ook een leuke escape room. Echt een aanrader voor kinderen en volwassenen.




10Indrukwekkend museum met een zeer uitgebreide collectie. Alles is met zorg en passie ingericht. Absoluut een aanrader voor jong en oud!




9Wat een verrassend mooi en professioneel museum. Een vrij onbekend pareltje in museumland. Gastvrij, leerzaam en een bijzondere experience-tour, geschikt voor vele leeftijden, die juist de minder bekende kanten van de bevrijding van Europa (1944-1945) boeiend en interactief over het voetlicht brengt. Bezoeken dus!




10Het anders. Educatief leersaam. Ook voor kinderen leuk. Aanrader een experience tour te doen, dorpje / militaire kant.




10Een heel leuk museum waar de werkelijkheid van de 2e wereldoorlog wordt weergegeven op de manier hoe gewone mensen de oorlog beleefd hebben. Heel leerzaam ook voor jongeren. Ook eens een museum waar niet alles computer gestuurd en interactief is/moet. Wij zijn er anderhalf uur binnen geweest, maar gaan zeker terug om echt alle informatie die er op de diverse plaatsen te lezen valt, op het gemak nog eens te bekijken. Je kan er zeker 3 uur zoet brengen. Ook mogelijkheid om iets te eten of te drinken.




10Top educatief experientour de passie van iedereen