Streeklandbouwmuseum West-Zeeuws-Vlaanderen




Het Streeklandbouwmuseum in Nieuwvliet is nog niet geopend, want het wordt nog gebouwd. Het museum komt in de plaats van het Agrimudamuseum in Sint-Anna ter Muiden.

Als het museum binnenkort opent, is te zien hoe boeren vroeger werkten, toen ze nog niet zoveel machines tot hun beschikking hadden. Er wordt inzicht gegeven in de rol die de boeren hadden met betrekking tot de welvaart van de streek en de vorming van het landschap.

Het museum toont hoe de hele streek opfleurde door toedoen van de boeren. Pronkstuk van het museum is een gerestaureerde broedmachine. De oudste ploeg van Nederland - een achttiende-eeuwse walenploeg - staat er ook.

Streeklandbouwmuseum West-Zeeuws-Vlaanderen in Nieuwvliet leent zich ook goed voor een schoolreisje. Deze activiteit is geschikt voor het hele gezin, kinderen, volwassenen en ouderen.

 Bezoek www.zeelandmuseumland.nl

Streeklandbouwmuseum West-Zeeuws-Vlaanderen
Leuke foto beschikbaar? Stuur er eentje op naar redactie@dagjeweg.nl.