Stap terug in de tijd in Stoomgemaal Halfweg




Stap op zaterdag 7 en zondag 8 juni terug in de tijd in Stoomgemaal Halfweg. Het oudste en grootste nog werkende schepradstoomgemaal ter wereld draait op die dagen onder stoom.

Je proeft op deze dagen de unieke sfeer van een gemaal dat nog precies zo werkt als in de tijd toen er nog geen elektriciteit was: met stokers die kolen op het vuur scheppen, hete stoom, de geur van smeerolie, een stampende stoommachine en bruisend water dat wordt voortgestuwd door zes enorme schepraderen.

Een bezoek aan het gemaal is daarmee een onvergetelijke ervaring.

Ook voor kinderen
Voor kinderen is er op 7 en 8 juni ook veel te beleven. Naast de grote, ruim 100 jaar oude stoommachine en -ketel zijn er draaiende modelstoommachines, kun je een stoomdiploma halen door de stokers te helpen kolen op het vuur te gooien, de machinisten met het smeren van de stoommachine en de smid met het smeden van een leuke herinnering.
Ook kun je meedoen aan een fotobingo, luisteren naar het spannende verhaal “Help, de kolen zijn gestolen” en op zoek gaan naar de gouden steenkool.

Stoomgemaal Halfweg is op 7 en 8 juni geopend van 11.30 tot 16.30 uur. Om 12.00 wordt de stoommachine gestart, om 16.00 uur wordt deze weer stilgezet.

 Bezoek htttps

Foto: Stoomgemaal Halfweg
Foto: Stoomgemaal Halfweg
Foto: Stoomgemaal Halfweg
Foto: Stoomgemaal Halfweg
Foto: Stoomgemaal Halfweg
Foto: Stoomgemaal Halfweg