De Judaskus – Kunst, liefde en verraad

- advertentie -

De Judaskus – Kunst, liefde en verraad

Het ene werk is van Hendrik Wiegersma, het andere van Joep Nicolas. Hun kunstenaarschap verbond hen, maar een affaire en een verboden liefde dreven hen uiteen. Wat volgde was een vete die voelbaar werd in hun werk. De tentoonstelling vindt plaats bij het gelijknamige toneelstuk dat van 19 tot en met 28 juni in het CCD en de tuin van De Wieger te zien is.

In Museum De Wieger komt deze zomer een verhaal tot leven dat alles in zich heeft: kunst, hartstocht en verraad. De tentoonstelling De Judaskus draait om twee indringende schilderijen met hetzelfde Bijbelse thema: één van Hendrik Wiegersma en één van Joep Nicolas. De twee waren zes jaar lang bevriend en verbonden als kunstenaars, maar een persoonlijke vete dreef hen uiteindelijk uiteen. De explosieve breuk vond ook zijn weerklank op het doek.

 Bezoek dewieger.nl

Wat vinden anderen?

?
Heb je dit uitstapje bezocht of deze activiteit gedaan? Help anderen in het maken van hun keuze en schrijf zelf een review.