800 jaar eten en drinken op het Binnenhof
Van reigers op het menu tijdens grote banketten, tot een kommetje tomatensoep in de kantine. In 800 jaar is er op het Binnenhof veel veranderd op het gebied van eten en drinken.
Iemand een reiger besteld?
Sluit even je ogen en stel je voor: je staat in de eeuwenoude Ridderzaal. Je hoort gelach en muziek, op een lange tafel staan schalen met lekkernijen als haring, pasteitjes, marsepein en…gebraden reiger?!? Ontdek nu de tentoonstelling in het Informatiecentrum Binnenhofrenovatie.
De nieuwe tentoonstelling “Iemand een reiger besteld? 800 jaar eten en drinken op het Binnenhof” toont unieke vondsten, zoals een tonijnwervel uit de 15e eeuw, een middeleeuwse reigerschedel, eeuwenoude Jacoba-kannetjes en stapels oesterschelpen. Samen met verhalen van Binnenhofbewoners geven ze een beeld van wat er door de eeuwen heen op tafel stond. Een culinaire reis door 800 jaar geschiedenis.
17e eeuw – Stadhouders genieten van nieuwe smaken
Nieuwe kooktechnieken, ovens en exotische ingrediënten zorgen voor verfijnde baksels. Zelfs tonijn, een zeldzame delicatesse, verschijnt op het menu van de elite.
21e eeuw – Een snelle hap en koffie to go
Tegenwoordig is eten op het Binnenhof vooral praktisch. Banketten maken plaats voor broodjes in het restaurant van de Tweede Kamer en een kop koffie op het Plein. Informeler, maar eten en drinken blijft hét sociale bindmiddel.
Proef de geschiedenis van het Binnenhof!
Of je nu van geschiedenis, archeologische vondsten of gewoon van lekker eten houdt, kom naar het Informatiecentrum Binnenhof Renovatie en ontdek en proef wat er bij de graven van Holland, stadhouders en ministers op het bord lag. Voor kinderen is er een leuke audiotour.

