Concert Colors of Hendrix
Wie denkt dat een concert met orgel per definitie statig, klassiek en voorspelbaar is, wordt met *Colors of Hendrix* volledig uit die verwachting gehaald. In de monumentale Grote Kerk in Wageningen, rond het karakteristieke Flentrop-orgel, ontstaat een zinderende muzikale ervaring waarin jazz, rock en klassieke klankwerelden samensmelten tot een intens en grensverleggend concert.
Het Orgel Trio staat bekend om zijn eigenzinnige trajecten: van hercomposities van jazzgrootheden als Charlie Parker en Duke Ellington tot een muzikale reis 400 jaar terug in de tijd met J.P. Sweelinck. In *Colors of Hendrix* richten zij zich op het werk van Jimi Hendrix—niet als cover, maar als radicale heruitvinding.
Elektrische gitaren ontbreken volledig. In plaats daarvan ontstaat een nieuw akoestisch universum met orgel, klarinetten, contrabas en cello, waarin Hendrix’ muziek wordt ontmanteld en opnieuw opgebouwd in klank, kleur en structuur. In *Foxey Lady* botsen bluesmotieven en orgelklank in een energieke dialoog. *Hey Joe* ontvouwt zich van intiem en breekbaar naar groots en meeslepend. In *Voodoo Child* groeit een ritmisch opgebouwd spanningsveld uit tot een bezwerend crescendo dat de kerkruimte volledig vult.
Het resultaat is geen hommage in traditionele zin, maar een heruitvinding van Hendrix’ muzikale taal via improvisatie, akoestische vrijheid en het monumentale orgel als klankmotor.
Dat wil je niet missen!


