Post voor Kamp Amersfoort

artikel106

Speciale postzegel als herdenking voor #kampamersfoort

archief oud artikel Cultuur Amersfoort, Utrecht Het is alweer 66 jaar geleden dat Kamp Amersfoort is bevrijd. Dit einde wordt dit jaar herdacht met een postzegel.

- advertentie -
Dit jaar is het 66 jaar geleden dat Kamp Amersfoort werd overgedragen aan het Rode Kruis. Op 19 april wordt het einde van het kamp herdacht met de uitgave van een postzegel. Op de postzegel is De Stenen Man te zien. Dat is een monument dat sinds 1953 in Kamp Amersfoort te zien is. Het beeld staat aan het einde van de schietbaan waar in de Tweede Wereldoorlog veel gevangenen zijn geëxecuteerd. De Stenen Man stelt een gevangene voor een vuurpeleton voor. De postzegel is een uitgave van de Leusdense postzegelvereniging De Loupe, en niet van TNT Post.

Kamp Amersfoort

Kamp Amersfoort bestaat al sinds 1939 en was een kazernecomplex voor Nederlandse militairen, die werden ingezet bij de Grebbelinie.
Op de postzegel is De Stenen Man te zien

Reageer op dit artikel

Sleep de balk om een cijfer van 1 tot 10 te geven

Bijzonderheden

Je gegevens

We gebruiken je gegevens alleen voor deze review. Onze spelregels en jouw privacy.