Leer zaam




10Het museum geeft een mooi overzicht over deze industriepark waar de Langstraat beroemd om is.




10Het museum geeft een mooi overzicht over deze industriepark waar de Langstraat beroemd om is.




9We hebben veel gezien van nieuwe ontwerpen tot historische schoenen. Ook voor kinderen is er genoeg te doen. Vooral de catwalk waar allerlei schoenen kunnen worden gepast was een hit. We werden vriendelijk ontvangen.




8Na een renovatie een prachtig museum in het centrum




10In een prachtig pand, warme ontvangst en enthousiaste vrijwilligers met veel kennis. De vaste tentoonstelling geeft een helder beeld van de geschiedenis en heeft een toffe collectie schoenen. Voor de kinderen zijn er leuke activiteiten te doen. De wisselende tentoonstelling over dansen gaat verder dan alleen welke schoenen worden gebruikt. Echt meer dan de moeite waard!




9In diverse stappen is te zien hoe schoenen werden gemaakt. Tevens is er een uitgebreide informatie waarin je als bezoeker alles nog kunt opzoeken.




9Het schoenenmuseum in Waalwijk is een verrassend uitje waar je een blik krijgt op het maken van schoenen en de prachtige oude machines, maar ook heel vernieuwend met vooruitstrevende ontwerpen. Vooral de kids vonden ook de catwalk fantastisch waar ze zelf in de mooiste en gekste schoenen mogen lopen




10Het museum is leerrijk, zeker met een goede gids. Het is goed en logisch opgesteld. Duidelijk is : schoenen heeft iedereen, maar niemand weet meer dan dat. Een uitermate interessant museum.




9Een mooie collectie, met goede uitleg en interessante verhalen. Het is heel veelzijdig en afwisselend, zodat het voor iedereen leuk is.




9Verrijkend en creatief museum, erg mooi opgezet en ook erg leuk voor kinderen




10was zeer goed verzorgt en duidelijk aangegeven de techniek werd goed getoont




10Klein, maar niet te klein en het is ruimtelijk. Interessant stukje geschiedenis van omgeving Waalwijk of de Langstraat. Voor jong en oud. Naast de vaste kost, ook afwisselende thema's. Verder o.a. workshops, voor kinderen een speelhoek en speurtocht!




10Duidelijke weergave van de geschiedenis van de leer- en schoenindustrie. Geweldig pand en toffe tentoonstelling. Leuke interactieve activiteiten.




9Een prachtig verhaal in een fantastische locatie. Geschiedenis, heden en toekomst verrassend belicht.




9Wat een mooie plek, interactief, leuk ook voor kids




8Mooie collecties, vriendelijke ontvangst. De moeite waard.




10Vriendelijke en behulpzame mensen van het Schoenenkwartier. Men kan de nodige uitleg krijgen. Super!!




10Leuk te bezoeken van jong tot oud en ook speciaal voor mensen met demensie is er een rondleiding. Voor kinderen leerzame, leuke workshops.




9Zeer veelzijdige kijk op schoenen in verleden en toekomst




8Eindelijk een museum waar ook aandacht is voor kinderen . Zeer veelzijdig museum en heel vriendelijk personeel dat voor het grootste deel bestaat uit enthousiaste vrijwilligers.




10Een museum wat verleden, heden en toekomst van de schoenentraditie laat zien. En dat in een prachtig gerestaureerd pand.




10Dingen gezien die ik nergens anders heb gezien en veel geleerd ook.




9Leuk museum met verrassende collectie en telkens wisselende thema tentoonstellingen. Leuk restaurantje met erg vriendelijke jongedame achter de bar.




9Bracht een hele nieuwe wereld aan mijn voeten. Leerzaam en onderhoudend




9Oprecht interessant, brede informatie, zeer vriendelijke vrijwilligers, mooi pand, gemakkelijk in het centrum van Waalwijk




9Verrassend interessant museum met heldere presentatie.




10Heeft geen toelichting nodig, echt de beste. Zie samenvatting hierboven




8Overzichtelijk, mooi opgezet museum met achtergrond van maakproces en interessante onderwerpen in tijdelijke expo.




9Altijd ruimte voor verbetering vandaar een 9e de kinderen gaan er graag naar toe.Ook met school gaan ze er vaak heen er is altijd weer wat nieuwe te horen en te zien.




8Hoger kan bijna niet. Het is een mooi en leerzaam museum in een schitterend gebouw.




9Er kunnen m.i. altijd wel verbeteringen aangebracht worden :)




10Het tentoongesteld is aantrekkelijk vormgegeven en geeft een breed overzicht van zowel de historie van schoeisel door de eeuwen heen, als ook het ontwerpen en de productie daarvan. Bovendien geeft het een beeld van het leerlooien. En dat in een historisch gebouw zonder hindernissen.




8Interessant om te zien hoe schoenen ontworpen worden en gemaakt! Mooi modern museum en goede uitleg!




8Het is interessant en de vrijwilligers zijn vriendelijk en enthousiast




10Dit is een heel bijzonder museum. De plek om alles te ontdekken over het maken van schoenen: van vroeger op heden, van klassieke tot moderne materialen. Ook kinderen is er wat te doen dankzij de interactieve opdrachten. Verrassend was dat er schoenmakers aan het werk zijn, die je precies dat beetje extra kunnen laten zien over hoe een handmatige schoen gemaakt werd




8Leuk opgezet voor jong en oud. Interessante rondleiding over de geschiedenis van de schoenenindustrie. Ook vaak leuke tentoonstellingen en workshops. Mooie entourage waar je ook gezellig een kopje thee en koffie kunt pakken.




9Interessant om te zien omdat mijn vader ook heeft gewerkt in de leder-en schoenindustrie.




8Lekker dwalen en veel leren over het verleden en het heden van alles wat met leer te maken heeft.




10Wisselende tentoonstellingen en kindvriendelijke opzet. Speurtocht, knutselen en kennismaken met gelooide huiden van diverse grote en kleine dieren waaronder vissen.




9Educatief, interactief en een inkijkje in de wereld van de schoen, prachtig gebouw en goede gidsen die hart voor de zaak hebben en zeer betrokken.




9Ik heb ervan genoten , er was erg veel te zien. Veel afwisseling leuk om actief mee te kunnen doen




9Het museum belicht niet alleen het maakproces van schoenen zoals het vroeger was maar kijkt ook naar de nieuwe ontwikkelingen op dit gebied. Daarnaast worden kunstenaars/ontwerpers uitgenodigd om in het maaklab te werken en worden stagiaires begeleid bij hun stages. Kortom een museum van deze tijd.




9Waalwijk had al een prachtig museum het herinneringen aan de leer- en schoenenindustrie. Begrijpelijk dat enkele jaren geleden aangestuurd werd op vernieuwing en uitbreiding van kennismaking tot in de details van het vroegere leven in de leer- en schoenenindustrie. Als belangstellende bezoeker ko m je helemaal tot je recht met wat zoal wordt gepresenteerd. juctrie.




10Ontzettend leuk, leerzaam interactief. Helemaal top voor kinderen




10Het geeft de geschiedenis van de schoenenindustrie tot aan de schoen als kunst object.




10Het is absoluut de moeite waard. Het is ook prima te doen als je wat ouder bent.




10Een ware beleving! Voor groot en klein inzicht in de geschiedenis van de schoen en prachtige kunstzinnige schoenen/ laarzen




9Prachtig gebouw waarin de bijzondere collectie helemaal tot zijn recht komt. Ook het hele proces van het maken van schoenen vroeger en nu komt aan de orde.




9Inspireert over leer, lederbewerking en schoenen en hedendaagse kunstige ontwikkelingen van de schoen.




10Echt welkom, leuke sfeer En verrassende expositie deze keer met voor mij interessant de balletschoentjes en expo tutu van wereldberoemdheden




10Indrukwekkend en goed opgezet.............................




10Voelt als een heel mooie plek om te zijn. Met veel afwisseling en goed opgezet.




10Goede moderne opzet, fijn ontvangst, afwisselende tentoonstellingen, en interactief




9Alles is er: Keuken voor een eenvoudige lunch. Mooie collectie. Modern museum. Combinatie van schoenmakers met student schoenontwerpers. Goede rondleiders.




10Fijn museum met een goede sfeer waar ik, een gast, hartelijk ontvangen wordt. Expositie MOVE een aanrader! Echt iedereen vindt in dit museum iets van zijn of haar gading. Blij en tevreden naar huis gegaan. Het was een mooie dag.




9Geeft mooi de geschiedenis weer en een actieve rondreis door de schoenen wereld




10De geschiedenis van dit ambacht is erg bijzonder en mag doorgegeven worden naar volgende generaties




9Mooie accommodatie, gemakkelijk parkeren en mooie expositie




9Mooi museum en gebouw, Prachtige expositietjes en leerzaam. Ook leuk voor kinderen.




9Mooi museum bouwtechnisch geweldig.publieks vriendelijk voor jong en oud.




9Waardering voor een object waar je niet zo snel bij stilstaat




10Een fantastisch dagje uit waar historie, innovatie en vakmanschap op inspirerende wijze samenkomen.




10Prachtig gebouw, mooie collectie, afwisselend en leuk voor kinderen.




9Zeer welkom door geïnteresseerde en bevlogen vrijwilligers




9De uitvoering van het museum spreekt jong en oud aan; beleving !!




9Educatief, mooi en gastvrij. Meer dan zomaar een dagje uit...




9Veelzijdig, toegankelijk,leuk voor jong en oud en steeds weer wat nieuws!




8Met het gezin het museum bezocht en het voor ons allemaal leuk, leerzaam en interessant. We hebben een leuke middag gehad.




10Omdat het een volledige beschtijving geeft hoe ooit een schoen werd gemaakt en wat er intussen veranderd is.




9Je ziet hoe schoenen vroeger gemaakt werden en laat ziet hoe schoenmakers in armoede werkten. Verder wisselende projecten.




9Bezoek met familie. (35 personen). Goed ontvangst met koffie, thee en lekkers. Rondleiding door goede gidsen, voor jong en oud. Daarna lunch. Perfekt!




9Mooi museum, veel informatie die op verschillende manieren aangeboden wordt. Vriendelijke enthousiaste medewerkers.




10Veel te zien, lokale geschiedenis, Maaklab en leuke wisseltentoonstelling!




9Interessante en regelmatig wisselende collectie met goede uitleg door veelal ervaringsdeskundigen




10Ambacht, ambiance, architectuur, historie, industrie




9Het oude ambacht, de hele keten, alsook wat wordt er nu met leer gedaan. Je kan ook zelf creatief aan de slag.




9Leuke enthousiaste gids. Het museum was boven under construction.




10Omdat het een prachtige plek is om te bezoeken en waar veel vriendelijke mensen je begroeten en begeleiden.




10Superleuk museum met enthousiaste vrijwilligers en leuke evenementen!




9Superleuke locatie midden in het centrum van Waalwijk, geweldige architectuur van het pand is alleen al de moeite waard. Hele leuke nieuwe expositie over dans en de vaste tentoonstelling liefst met rondleiding zeker een aanrader




10Heel interessant museum. Veel geschiedenis van de Langstraat maar niet saai. Je kunt er zelf een schoen ontwerpen en voor kinderen is er een speurtocht.




8Het Schoenen kwartier is verrassend leuk en verbindt toen en nu op een speelse manier. Het laat ook zien dat schoenen er weer steeds meer toe doen. Ook leuk met kinderen.




10Behalve de tentoonstellingen en de architectuur, allebei verrassend, ook een doe- museum voor kinderen.




10Mooie collectie, steeds wisselende exposities. Prachtig gebouw. Veelzijdig. Kansen creërend voor jonge mensen. Geschikt voor kinderen




9Geweldige ruimte, veelzijdige informatie, vriendelijke, kundige mensen én heel leuk voor kinderen!




10Het Schoenenkwartier is een erg leuk dagje uit voor jong en oud. Je ziet een combinatie van cultureel erfgoed, het maakproces van schoenen, innovatieve ideeën en fashion, heel interactief en eigentijds gepresenteerd in een prijswinnend monumentaal pand in het centrum van Waalwijk.




10Mooi ingericht museum met de verhalen van de oude schoenmakers nog mooier! Geweldige collectie schoenen!




9Top museum en heel interactieve omgeving voor jong en oud




10Hele mooie samensmelting van de regionale geschiedenis met oude machines, maar ook met moderne technieken, ontwerpen en design. Gaaf hoe je hier als bezoeker ook het schoenenlab kunt binnenlopen en kunt zien hoe mensen bezig zijn met het maken van schoenen. Jonge artiesten en mensen in workshops sluiten hier ook bij aan.




9Je wordt uitvoerig geïnformeerd over de schoenindustrie en looierijen. Het is een prachtig gebouw en er is voor elk wat wils, ook voor kinderen.




10Gezellige sfeer, direct als men door de mooie poort-deuren naar binnen stapt. Duidelijke informatie, interactief , voor jong en oud. Historie en heden komt hier tesamen.




10Mooie tentoonstelling, vernieuwend, afwisselend, leerzaam




9Super leuk museum met leuke vrijwilligers die enthousiast vertellen. Over kennis en kunde over de leer en schoen historie




9Ons mooie Schoenenkwartier is genomineerd voor de DagjeWeg.NL Awards 2026 in de provincie Noord-Brabant. We zijn heel trots! Help je ons naar de top 10? Met jouw stem kunnen wij niet alleen een mooie award winnen, maar ook extra zichtbaarheid via media, campagnes en publicaties. Stem op het Schoenenkwartier




10Leren, ontdekken en ervaren over schoenen! Heel interessant en zinvol. Mooie exposities en toekomstgericht. Ik ben fan!




9Het is in een mooi pand waar oud en nieuw bijelkaar komen. De historie van de langstraat met het leer komt goed tot zijn recht en ook het moderne. Voor de kinderen is er genoeg te doen.




9Prachtig pand en een juweeltje in brabant. En leuke winkel




9Tentoonstelling Move en leuke workshops Ook voor kinderen geschikt b.v.speurtocht ,schoenen ontwerpen




10Een mooi en zeer interessant museum met vriendelijke gastvrouwen en gastheren




8Het museum is erg veelzijdig. Met een vaste collectie en de bijbehorende geschiedenis, heeft het daarnaast verrassende en eigentijdse tentoonstellingen. Veel ( jonge-) kunstenaars vinden er ook een plek om zich te ontwikkelen. Er zijn workshops voor jong en oud. Ook kinderen kunnen zich er vermaken...




9Omdat het een leuke ervaring is in een prachtig pand.




99 fantastisch museum over de schoen en leerindustrie van de Langstraat




10Ken geen betere fijne sfeer, goede uitleg, heerlijke koffie. Fijn gelegen midden in Waalwijk. Prachtige architectuur. Fijn personeel.




8Nooit geweten dat er zoveel verschillende schoenen zijn.




10Museum is sprankelend, zowel voor volwassenen als voor kinderen.




9Onverwachte parel in zuiden van het land. Met historie en nieuwe ontwikkelingen van de schoen onder een prachrig ingerichte lokatie.




10Wat een leuk, interactief museum! De vrijwilligers zijn heel enthousiast en kunnen het verhaal goed vertellen. Ook leuk om al die unieke schoenen te zien.




8Het is informatief op schoen en leder. Samen met de mogelijkheden om het concrete maakproces in het maaklab te volgen en deels aan mee te kunnen doen, de geschiedenis (het erfgoed) te leren en te eindigen met een heerlijk kop koffie met een lekkere koek (halve zool) is een uitje op zich. Maar geen 10 want er is altijd nog ruimte voor verbetering.




9Interessant (geschiedenis van schoenen-industrie in Waalwijk), laagdrempelig en leuk omdat er wat te doen is (workshops). Een voor de inwendige mens een prima cafetaria/lunchroom. Bovendien op een mooi plein en prima parkeermogelijkheid in de buurt.




10Museum is mooi, divers en de medewerkers vriendelijk en deskundig!




9Hou je van mode (ik nauwelijks), dan is het een hip museum. Dol op geschiedenis, ook dan kom je aan je trekken. Echt van alle markten thuis daar.




10Echt een verrassing, veelzijdig en relevant. Leuke workshops en vriendelijk personeel. Lekkerste appeltaart ooit!




10Super interessant en leuk museum voor alle leeftijden. Veel meer te zien en mee te maken dan alleen de geschiedenis van de schoen en het vakmanschap. Het Schoenenkwartier maakt van het thema schoenen een echte belevenis!




10Leuk, compact museum in een mooi gebouw. Bevlogen vrijwilligers die je echt meenemen door de geschiedenis en het nu. En een leuk Lab waar je de toekomst ziet. En, voor de kinderen is er Okke de Spin!




10Zoals eerder vermeld zeer enthousiast personeel top expositie




9Alle ingredienten voor een leuk dagje weg: mooi museum, leuke dingen om te doen voor jong en (samen met ) oud, fijne horeca, aardige mensen




9Origineel en zeer goed ontwikkeld museum over Nederlandse traditie




10Is even wat anders dan een normaal museum. interessant om zoveel over schoenen te leren, en inzicht te krijgen in wat er allemaal kan!




10Mooi combinatie van invalshoeken om te bezoeken. Daarom leuk voor iedereen.




10Leuk inzicht gekregen in het maken van schoenen en daarna in een workshop een leren boekomslag gemaakt, erg leuk om te doen.




9Prachtig museum met een mooie mix van collectie, verhalen, hands-on in het kenniscentrum, aardige vrijwilligers, met veel zorg ingericht, heel leerzaam en leuk.




10Ik heb echt genoten van deze verassende tentoonstelling




10Alles klopt; gastvrijheid, onderwerp, edutainment, ligging, koffie met taart, schoon!




9Het Schoenenmuseum in Waalwijk is echt een aanrader. Ik kende het museum eerst nog niet, maar door de leuke en opvallende berichten op social media werd mijn interesse gewekt. Daardoor besloot ik een bezoek te brengen, en daar heb ik absoluut geen spijt van gehad. Vanaf het moment dat je binnenkomt, merk je dat er met veel liefde en aandacht is gewerkt aan de tentoonstelling. Je leert niet alleen van alles over schoenen, leer en de geschiedenis van Waalwijk, maar alles is ook mooi, modern en toegankelijk gepresenteerd. De collectie is ontzettend interessant: van bijzondere historische schoenen tot creatieve en opvallende ontwerpen. Ook de verhalen achter de schoenen maken het bezoek extra leuk. Je kijkt daarna echt anders naar iets simpels als een paar schoenen. Het museum is overzichtelijk, sfeervol en geschikt voor jong en oud. De medewerkers zijn vriendelijk en behulpzaam, en de hele ervaring voelt warm en professioneel aan. Kortom: een prachtig museum waar geschiedenis, mode, vakmanschap en creativiteit samenkomen. Dankzij de social media berichten heb ik dit museum ontdekt, en ik ben heel blij dat ik ben gegaan. Absoluut de moeite waard om te bezoeken!




9Het Schoenenkwartier geeft een uitstekende inkijk in de geschiedenis van de schoen. Voor mij was het ook een stap terug naar mijn jeugd, ik ben vroeger opgegroeid naast Renara schoenenfabriek in Oisterwijk.




10Het oude museum heb ik vroeger wel eens bezocht, maar de nieuwe locatie is echt heel erg mooi! Ze hebben oude machines, maar ook veel nieuwe ontwerpen. Het is een heel licht gebouw en de dansschoenen tentoonstelling past helemaal bij mij. Het is een reis door verschillende stijlen heen. Echt een aanrader om een keer te bezoeken!




9Uniek, groot en klein, veel kennis, mooie collectie.




6Leuke activiteiten voor kinderen van alles te doen. En ook gratis workshop erbij.




9Heel interessant én leuk, veel te zien, leren op een speelse manier. Een aanrader!




10Bijzonder beleving van de historie van de schoenindustrie in De Langstraat. De hedendaagse technieken zijn te zien. Geweldige workshops.




8Je blijft kijken naar de geweldig interessant collectie, achterinformatie over ontstaan de Langstraat én grappige wisselende Tentoonstelling. Wist jij hoeveel soorten klompen er zijn? Ik nu wel!




10Enorm goed opgezet op mooie locatie. Geschiedenis van het ontstaan en verloop van de schoenen optimaal in beeld gebracht. Leuke collage schoenen mbt Topartiesten. Vriendelijke gidsen. Museum voor jong en oud. Echte aanrader.




9Verrassend: je verwacht alleen wat schoenen, je krijgt veel te zien. Inderdaad schoenen, maar ook geschiedenis, diverse bewerkingen van leer, aanschouwend leerbewerking, allerlei machines en het wordt op boeiende wijze uitgelegd.




9Een geweldige duidelijke uitleg van de deelnemers.Ook voor kinderen vanaf 7 jaar oog een aantal leuke vragen.Zeer goed ,




8Schoenmuseum Waalwijk zeer goed-verzorgd duidelijke uitleg zeer vriendelijk personeel-receptie-Leuk voor kinderen en byzonder voor volwassenen.Enige minpuntje slecht aangegeven. Textielmuseum Tilburg.Zeer verrassend leuke uitleg alleen voor volwassen.