» Let op: deze activiteit is voorbij «
Op vrijdag 30 mei is het weer Eibertjesdag in Nunspeet. De lijfjes en rokken kunnen weer uit de mottenballen en de mutsen weer netjes gestreken en gesteven, op naar het grootste klederdrachtfestijn van Nederland!
Vrouwen met fraaie Zeeuwse mutsen en de karakteristieke gouden sieraden, kleurige Urker kraplappen: overal zie je de prachtigste klederdracht. Mannen in streekdracht vallen vaak wat minder op, maar de Veluwse klootjespet met de zwarte bolletjes is ook het aanzien waard.
Om 10:00 uur begint Eibertjesdag met een optocht van alle folkloristische groepen vanaf de Wheme. , waarbij alle groepen een rondgang door het dorp maken. Het komt niet veel voor dat zoveel klederdrachten op één dag in één plaats te zien zijn. Uit het hele land komen dan ook mensen naar Nunspeet die deze kans niet aan zich voorbij willen laten gaan.
Gedurende de hele dag is er, tussen 10:00 uur en 18:00 uur een braderie met heel veel kramen. Aan de Ds. De Bouterlaan zijn tot 17:00 uur demonstraties van oude ambachten en oude tractoren te zien. Maar het meest bijzonder zijn de volksdansen, demonstraties en shows in klederdracht die tot zo'n 16:30 uur doorgaan!