American Identities
In 2026 presenteert H’ART Museum twee tentoonstellingen in samenwerking met Smithsonian American Art Museum. Op vrijdag 13 februari opent American Myth & Memory: David Levinthal Photographs, gevolgd door Radical Histories: Chicano Prints in april.
David Levinthal (1949) onderzoekt de rol van mythes in de Amerikaanse beeldcultuur. Met zorgvuldig opgebouwde miniatuurscènes laat de kunstenaar zien hoe verhalen over macht, heldendom en identiteit in de Verenigde Staten worden geconstrueerd. Van het Wilde Westen tot baseball en Barbie.
Fotografie van Levinthal was niet eerder te zien in Nederland. Deze tentoonstelling is de eerste grote samenwerking tussen het Smithsonian American Art Museum (SAAM) en een Europees museum. Een belangrijk moment voor de culturele samenwerking tussen de Verenigde Staten en Nederland.
n april 2026 opent ChicanX ¡Printing the Revolution!, de tweede tentoonstelling in samenwerking met SAAM.
´Chicanx´ of ´Chicano´ is de genderneutrale term voor personen van Mexicaanse afkomst die in de Verenigde Staten wonen. In deze tentoonstelling zie je hoe Chicanx-kunstenaars op een creatieve manier reageren op hoe de Verenigde Staten hun geschiedenis vertellen. Ze laten zien dat er niet één waarheid is, maar juist veel verschillende verhalen.
Met hun werk stellen ze vragen over thema’s als witheid, grenzen en traditionele rolpatronen. Zo helpen ze ons beter te begrijpen hoe een jonge, diverse samenleving als die van Amerika zichzelf probeert te begrijpen en wat dat ook voor ons kan betekenen.

