Sir Simon Rattle dirigeert Mahler en Beethoven

- advertentie -

Sir Simon Rattle dirigeert Mahler en Beethoven

Een belevenis die zijn weerga niet kent: een concert door het Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks onder leiding van zijn chef Sir Simon Rattle. Deze twee giganten samen levert een inspirerende ontmoeting op tussen een visionaire dirigent en een orkest met een rijke, warmbloedige traditie. En dat alles in Mahlers Adagio uit de Tiende symfonie en Beethovens Derde, de , muziek vol persoonlijke ervaringen. 

Sir Simon Rattle dirigeert het Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks

Eindelijk in Het Concertgebouw: Sir Simon Rattle en zijn Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks. Sinds 2023 is Rattle chef in Beieren. De samenkomst van deze twee giganten levert een inspirerende ontmoeting op tussen een visionaire dirigent en een orkest met een rijke, warmbloedige traditie. De spelers reageren hoorbaar op Rattle's open, communicatieve manier van dirigeren, uitvoeringen krijgen een menselijke intensiteit. En dat alles in Mahler en Beethoven, repertoire waaraan dirigent en orkest hun hart hebben verpand.

Mahlers Adagio uit de Tiende en Beethovens Eroica

In niets lijken het Adagio van Mahlers Tiende symfonie en Beethovens Derde, de Eroica, op elkaar, behalve dat beide stukken hoekstenen van de muziekgeschiedenis zijn. Met de 'Eroica' begint de vroege romantiek, het Adagio is het hoogtepunt van kunst als ‘de allerindividueelste expressie van de allerindividueelste emotie’. Persoonlijke ervaringen grijpen componisten aan. Beethovens vroegere bewondering voor Napoleon klinkt in elke noot van zijn Derde symfonie, Mahlers wereld stortte in toen hij hoorde dat Alma vreemdging met de architect Walter Gropius. Hun emoties weerklinken in deze stukken.

Componisten: - Adagio, Mahler - Symfonie_nr._3_in_Es,_op._55_'Eroica', Beethoven, https://d35w1qwxagl33g.cloudfront.net/common/gbbba0801771.mp3

Uitvoerenden

Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks - Sir Simon Rattle, dirigent

 Bezoek www.concertgebouw.nl

Wat vinden anderen?

?
Heb je dit uitstapje bezocht of deze activiteit gedaan? Help anderen in het maken van hun keuze en schrijf zelf een review.

- advertentie -