Jeneba Kanneh-Mason speelt Chopins Ballades

- advertentie -

Jeneba Kanneh-Mason speelt Chopins Ballades

Fris, origineel en met een opvallend diepgaand inzicht speelt Jeneba Kanneh-Mason de muziek van Chopin. Vanavond maakt de Engelse pianist haar debuut in de Kleine Zaal en voert ze Chopins monumentale Vier ballades integraal uit. Iets wat Chopin zelf nooit deed: de stukken grepen hem daarvoor te veel aan. Naast Chopin speelt Kanneh-Mason werken van Scarlatti, Mozart en Price.

Jeneba Kanneh-Mason

Jeneba Kanneh-Mason, een telg uit het beroemde Engelse muziekgezin Kanneh-Mason, maakt haar debuut in de Kleine Zaal. Met muziek is de Engelse pianist grootgebracht: al haar zes broers en zussen bespelen een instrument, enkelen van hen zelfs op de wereldpodia. Kanneh-Mason won een Edison voor haar album Fantasie, met daarop ook muziek van Chopin, wiens Vier ballades ze vanavond uitvoert. Fris, origineel en met een opvallend diepgaand inzicht voor een twintiger, oordeelde Gramophone over haar Chopin-spel. Haar doel tijdens een optreden? Ervoor zorgen dat de luisteraar zich na afloop geïnspireerd voelt, en verliefd is op de muziek die ze zojuist heeft gespeeld.

Chopin

Frédéric Chopin, de frêle 'beau garçon' tegen wie de aristocratische dames van Parijs zwijmelend opkeken, opent in de Vier ballades de diepten van zijn ziel. Zoals de middeleeuwse troubadours ridderdaden bezongen, zo vertellen ook Chopins ballades een verhaal, maar met zijn eigen emoties als helden. Iedere werk is een wonder van mysterieuze introspectie, de muziek klinkt afwisselend dansant en monumentaal. Chopin heeft de ballades nooit op één concert willen spelen, daarvoor grepen de stukken hem te veel aan. Jeneba Kanneh-Mason speelt de cyclus, die Liszt en Brahms inspireerde, vanavond helemaal.

Componisten: - Sonate_in_e,_K_98, D._Scarlatti - Sonate_in_C,_KV_330, Mozart - Sonate_in_e, Price - Ballade_nr._1_in_g,_op._23, Chopin, https://d35w1qwxagl33g.cloudfront.net/common/def059103050.mp3 - Ballade_nr._2_in_F,_op._38, Chopin - Ballade_nr._3_in_As,_op._47, Chopin - Ballade_nr._4_in_f,_op._52, Chopin

Uitvoerenden

Jeneba Kanneh-Mason, piano

 Bezoek www.concertgebouw.nl

Wat vinden anderen?

?
Heb je dit uitstapje bezocht of deze activiteit gedaan? Help anderen in het maken van hun keuze en schrijf zelf een review.

- advertentie -