Haas’ Ausschweifen

- advertentie -

Haas’ Ausschweifen

- Een springvloed van klank en kleur in Nederlandse première van Georg Friedrich Haas -

Een première van Georg Friedrich Haas, een van de avontuurlijkste componisten van onze tijd, is altijd een evenement. Vanavond is Haas’ nieuwe Ausschweifen voor het eerst in Nederland te horen. Hij schreef het speciaal voor het Proton Ensemble, een Zwitserse nieuwemuziekgroep die zijn debuut maakt in het Muziekgebouw. Proton speelt naast Haas een nieuw werk van Naomi Pinnock, een bekroonde Brits-Zwitserse componiste die stevig aan de weg timmert. 
  
Haas maakte tijdens het Holland Festival 2024 indruk met zijn uitzinnige 11.000 Saiten voor maar liefst 50 piano’s en orkest. Net als 11.000 Saiten gaat Ausschweifen over microtonaliteit en spectralisme – over klank en kleurenpracht, met andere woorden. ‘Ausschweifen’ betekent zoiets als ‘uitwaaieren’, maar ook ‘te buiten gaan’, ‘overdrijven’. Volgens Haas zelf doet het werk zijn naam eer aan: het is een monumentaal stuk voor acht spelers dat woest en druistig buiten zijn eigen oevers treedt. 

19.15 uur / Foyerdeck 1 / Inleiding 

20.15 uur / Grote Zaal / Hoofdprogramma
Georg Friedrich Haas Ausschweifen (Nederlandse première) 
Naomi Pinnock Nieuw werk (Nederlandse première) 

Uitvoerenden

Ensemble Proton Bern

 Bezoek www.muziekgebouw.nl

Wat vinden anderen?

?
Heb je dit uitstapje bezocht of deze activiteit gedaan? Help anderen in het maken van hun keuze en schrijf zelf een review.

- advertentie -