Concertgebouworkest & Klaus Mäkelä: Beethovens Missa solemnis

- advertentie -

Concertgebouworkest & Klaus Mäkelä: Beethovens Missa solemnis

Met de Missa solemnis bereikte Beethoven eenzame hoogten. Het Concertgebouworkest, dirigent Klaus Mäkelä, het Groot Omroepkoor en vier topsolisten brengen u erheen.

Klaus Mäkelä

Met toekomstig chef-dirigent Klaus Mäkelä bestormt het Concertgebouworkest de hemel in Beethovens Missa solemnis. Bij Beethoven denk je meestal niet aan religieuze muziek, maar deze mis is raak - én het bewijs dat Bach in dit genre niet het laatste woord had. Alles aan dit werk imponeert: de grandioze bezetting, het razend spannende samenspel van koor en orkest, de spirituele lading die zelfs een verstokte atheïst meesleept. Vier jaar werkte Beethoven eraan. Zelf beschouwde hij het als zijn beste werk.

Beethovens Missa solemnis

Beethoven was geen religieus persoon. Zijn Missa solemnis is dan ook geen muziek van onderwerping, maar van vertrouwen in humaniteit. Net als in de beroemde Negende symfonie uit dezelfde periode vertolkt Beethoven hier zijn hoop op een menswaardig bestaan voor iedereen. Zo'n boodschap is nog altijd actueel - en maakt de Missa solemnis tot een onverwoestbaar meesterwerk.

Componisten: - Missa_solemnis_in_D,_op._123, Beethoven

Uitvoerenden

Concertgebouworkest - Groot Omroepkoor - Klaus Mäkelä, dirigent - Chen Reiss, sopraan - Wiebke Lehmkuhl, alt - Andrew Staples, tenor - William Thomas, bas

 Bezoek www.concertgebouw.nl

Wat vinden anderen?

?
Heb je dit uitstapje bezocht of deze activiteit gedaan? Help anderen in het maken van hun keuze en schrijf zelf een review.