Kom op zaterdag 16 augustus 2025 tussen 11-16 uur genieten van Montmartre aan de Rijn. Er is een uitgebreide Franse markt met tientallen kramen vol kunst, snuisterijen en lokale producten. Optredens zijn er van diverse bands, volksdansers en dichters. Of laat je portret maken door de sneltekenaar. De Johannes de Doperkerk opent de deuren voor bezichtiging en vrijwilligers staan klaar om meer over de kerk te vertellen.
De muziek is divers. Luisteren kun je naar sfeervolle accordeonmuziek (hele markt). Op het podium op het 5 Meiplein treden op: straatorkest Per Verse Vis, Zoethout en Cajun Fun. Volksdansgroep de Wieledansers laat op het 5 Meiplein zien wat ze kunnen, en je kunt ook meedoen als je wilt. Op het serreplein speelt een jazztrio.
Op het kerkplein komen vier ervaren Wageningse dichters optreden op Montmartre, onder wie oud-stadsdichters. Het zijn Bonnie Bengsch, Ellen van der Kolk, Ivanka de Ruijter en Peter Abspoel. Op het bordes van de kerk spreken ze kort maar krachtig om 12 uur, 14 uur en 15:15. Vive la poésie!
Natuurlijk is er ook vertier voor kinderen en jongeren. Met Think Pink maak je van een oud T-shirt (zelf een meenemen!) een flitsend kledingstuk. Als je zelf geen T-shirt hebt, dan kun je er daar een kopen. Wegens het succes bij voorgaande jaren in de herhaling: Street Art. Doe mee aan de korte introductie graffiti van de Verfbrigade (tussen 12-15 uur). Je maakt een echt kunstwerk dat je mee naar huis mag nemen. Voor iedereen die dit leuk vindt is er Poppentheater Cassiopeia. Onvergetelijk plezier met beroeps-poppenspeler Marcel Oudenbroek. De poppen en het verhaal komen tot leven. Hou je van spelletjes? Naast de Johannes de Doperkerk is de jeu de boules baan open.
Imagine, Hotel de Wereld en Wijnbar Petit-Louis zorgen voor Franse wijnen, heerlijke hapjes en fijne gastvrijheid. Nog meer trek? Probeer dan eens zo’n Franse wafel met ijs, van Icekootje.