
Tegendraads
Leiden, Zuid-HollandOntdek het verhaal van Penelope: hoe zij met slim weefwerk verzet bood en haar eigen lot bepaalde. Een inspirerende expositie over kracht, list en vrouwelijke invloed.

Leiden, Zuid-HollandOntdek het verhaal van Penelope: hoe zij met slim weefwerk verzet bood en haar eigen lot bepaalde. Een inspirerende expositie over kracht, list en vrouwelijke invloed.

Leiden, Zuid-HollandHonderd jaar geleden brak er grote paniek uit in het museum. Op een nacht kwamen stenen beelden van monsters en mythische wezens plotseling tot leven! De wezens zitten er nog steeds verborgen… Durf jij naar binnen te gaan?

Den Haag, Zuid-Holland, Informatiecentrum BinnenhofrenovatieVan reigers op het menu tijdens grote banketten, tot een kommetje tomatensoep in de kantine. In 800 jaar is er op het Binnenhof veel veranderd op het gebied van eten en drinken.

Den Haag Centrum, Zuid-HollandDe fototentoonstelling Welkom Thuis van fotograaf Henk Warrink is van 10 juni t/m 3 juli te zien in het Atrium Den Haag.

Dordrecht, Zuid-Holland, Pictura | Huis voor Hedendaagse KunstKunstenaars uit verschillende generaties en laten zien hoe abstracte kunst zich blijft vernieuwen en ontwikkelen

Den Haag, Zuid-Holland, Nationaal ArchiefHoe vergaat het verzetsmensen na de Tweede Wereldoorlog? En wie zorgt er voor hen en hun nabestaanden? In de tentoonstelling Zorg voor het verzet ontdek je hoe Stichting 1940-1945 zich al meer dan tachtig jaar inzet voor de zorg voor verzetsmensen.

Leiden, Zuid-Holland, Hooglandse KerkgrachtIn ‘Herinneringen voor Morgen’, de editie van Beelden in Leiden in 2026, realiseren zeven jonge kunstenaars tijdelijke monumenten in de openbare ruimte.

Leiden, Zuid-Holland, Museum de LakenhalIn 2026 is het precies 400 jaar geleden dat Jan Steen in Leiden werd geboren. Museum De Lakenhal grijpt dit jubileumjaar aan om van 2 april t/m 23 augustus 2026 uit te pakken met de tentoonstelling Thuis bij Jan Steen.

Gouda, Zuid-Holland, Museum GoudaOf je nu religieus bent of atheïst, iedereen gelooft wel ergens in. De tentoonstelling Geloof onderzoekt wat ons houvast geeft in roerige tijden.

Leiden, Zuid-Holland, Japanmuseum SieboldhuisVan 3 april tot en met 6 september 2026 presenteert Japanmuseum SieboldHuis Tokyo Tokyo, een tentoonstelling van fotograaf Richard Koek.

Den Haag, Zuid-Holland, Museum-Omniversum DomeHoe ziet onafhankelijkheid eruit door de ogen van een kind? Op 25 november 1975 werd Suriname een onafhankelijke republiek.

Schiedam, Zuid-Holland, Grote- of Sint JanskerkEen tijdsbeeld, bestaande uit 1.200 zwart-wit foto’s gemaakt in de jaren zeventig/tachtig in Schiedam en omstreken. Hans Pattist werkt sinds 1973 onder meer als freelance fotojournalist voor dag- en weekbladen.

Rotterdam, Zuid-Holland, het Depot van Museum Boijmans van BeuningenPixel Pioneers laat zien hoe kunstenaars spelen met technologie en hoe uitvindingen, zoals de pixel, kunst en cultuur van nu hebben beïnvloed.

Den Haag, Zuid-HollandIn DRIFT. Duin tot Doggersbank brengen 22 hedendaagse kunstenaars verleden, heden en toekomst samen rond een urgente vraag: hoe verhouden wij ons tot het duinlandschap en de Noordzee?

Rotterdam, Zuid-Holland, het Depot van Museum Boijmans van BeuningenHoe belanden kunstwerken in een museum? Ontdek in Dagboek der dingen dat kunstwerken een eigen leven leiden – soms rustig, soms vol veranderingen– voordat ze in Rotterdam terechtkomen.

Rotterdam, Zuid-Holland, Wereldmuseum RotterdamArt She Crafted laat zien én viert hoe vrouwen overal ter wereld, van de oudheid tot nu, kunst en cultuur hebben gevormd. Hun namen ontbreken vaak in de officiële kunstgeschiedenis.

Alphen aan den Rijn, Zuid-HollandIndrukwekkende poorten, bruggen, tempels: historische gebouwen in het Archeon nemen bezoekers mee terug in de Nederlandse geschiedenis. Zwerf door de prehistorie, ontmoet de Romeinen en leer zwaardvechten en boogschieten, of kalligraferen!

Den Haag, Zuid-HollandVolg een rondleiding door het politieke centrum van Nederland: de Tweede Kamer in Den Haag. ProDemos neemt je mee!

Rotterdam, Zuid-HollandHet Maritiem Museum Rotterdam ligt in de grootste en oudste museumhaven van het land. Ontdek spannende verhalen over de zee en de wereldhaven van Rotterdam. En ga zelf aan de slag in de vele doe-exposities.

Delft, Zuid-HollandStap in de enig overgebleven Delftse aardewerkfabriek uit de 17e eeuw en zie met eigen ogen het wereldberoemde Delfts Blauw ontstaan. Bewonder ook de prachtige kunst, zoals de Nachtwacht in Delfts Blauw!

Leiden, Zuid-HollandSta oog in oog met echte mummies en maak kennis met machtige farao's in het Rijksmuseum van Oudheden. Ontmoet Egyptenaren, Romeinen en Grieken en wandel door 300.000 jaar geschiedenis.

Leerdam, UtrechtPrachtig om een gloeiende bol stroperig glas te zien veranderen in een kunstwerk. In de Glasblazerij in Leerdam zie je elke stap voor je neus gebeuren.

Oegstgeest, Zuid-HollandEng of juist interessant? Maak een reis door het menselijk lichaam in CORPUS, een complex en verbazingwekkend mooi 'bouwwerk'. Adem mee in de longen, spring op de tong, loop door het oor en kijk rond in de hersenen.

Maasvlakte, Zuid-HollandGa mee op een spannende reis door de haven van Rotterdam! In Portlantis beleef je een indrukwekkend dagje uit vol moderne snufjes en interactie. Of geniet van een spectaculair uitzicht op het panoramadek!

Zuid-HollandDe stemmen voor de DagjeWeg.NL Awards 2026 zijn geteld en dit zijn de winnaars van Zuid-Holland!

Den Haag, Zuid-HollandEscher in Het Paleis combineert het werk van wereldberoemd kunstenaar Maurits Escher met een bezoek aan de voormalige woning van koningin-moeder Emma. De redactie bezocht het museum en vertelt je waarom dit uitje de moeite waard is. Ook voor leken...

Den Haag, Zuid-HollandKom mee met de redactie en ontrafel de geheimen van het Binnenhof