door

Museum Plus Bus bezorgt ouderen gratis dagje weg

Zeven musea zien oudere bezoekers graag komen

archief oud artikel 12 november 2007 Bewoners van verzorgingstehuizen en ouderen met thuiszorg kunnen vanaf volgend jaar gratis met de Museum Plus Bus om musea te bezoeken. Zeven grote musea doen mee aan het project. "We richten ons op ouderen die nog wel naar het museum willen, maar dat zelf niet meer kunnen."

De Museum Plus Bus is een initiatief van zeven musea. Hulpbehoevende ouderen kunnen het Rijksmuseum, de Hermitage Amsterdam, het Van Gogh Museum, het Cobra Museum voor de Moderne Kunst, het Joods Historisch Museum, het Kröller-Müller Museum en het Mauritshuis gratis bezoeken. De bus maakt op 15 januari 2008 haar eerste rit. De museumbus zal minimaal een jaar rijden. Of het initiatief daarna nog een vervolg krijgt, is nog niet duidelijk.

Groep

De Museum Plus Bus is bedoeld voor groepen senioren die zelf de tocht niet meer willen of kunnen maken. Het idee is al geruime tijd geleden ontstaan, zegt projectcoördinator Nienke Verschuur. "De betrokken musea besteden allen veel aandacht aan projecten voor jongeren. Dit maal wilden zij zich verenigen in een samenwerking waarbij zij hun aandacht graag willen richten op de oudere bezoekers die nog wel graag naar het museum toe willen, maar dat door omstandigheden niet meer kunnen."

Tienduizend

De organisatie hoopt dat minimaal tienduizend ouderen zich aanmelden voor een rit met de Museum Plus Bus. "Dit gratis aanbod aan de senioren wordt financieel mogelijk gemaakt door een gift van de BankGiro Loterij. Ook dragen de deelnemende musea zelf een aanzienlijk steentje bij", aldus Verschuur.

Koffie en een rondleiding

Groepen ouderen kunnen zich via de website aanmelden voor een gratis dagje museum. De Museum Plus Bus haalt de senioren op en brengt ze naar het museum waar ze heen willen. Daar worden ze ontvangen met koffie. De lunch moeten de deelnemers wel zelf meenemen. Bovendien krijgen zij er een rondleiding. Liefst ziet de organisatie grote groepen meegaan met de bus: maximaal 45 deelnemers kunnen mee.

Nieuws - Laatst gewijzigd: 2011-05-09 10:46:50 · Gepubliceerd: 12 november 2007 - 3997

Activiteiten Rijksmuseum Amsterdam

Nu te bezoeken

Amerikaanse fotografie in Europa


Rijksmuseum neemt je mee. Naar The American Dream. Naar de échte Amerikaan. Naar onverwachte herkenning. Voor het eerst in Nederland biedt het Rijksmuseum een groots overzicht van de Amerikaanse...

Activiteiten Van Gogh Museum

Nu te bezoeken

Tentoonstelling Anselm Kiefer


Bekijk in zowel het Van Gogh Museum als het Stedelijk Museum een tentoonstelling over één van de belangrijkste kunstenaars van onze tijd: Anselm Kiefer. Te zien van 7 maart tot en met 9 juni 2025!

Activiteiten Kröller-Müller Museum

Nu te bezoeken

Let’s Dance in het Kröller-Müller Museum


Let’s Dance brengt zes grote en belangrijke kunstwerken samen in het museum waarin een vorm van beweging te ontdekken is.

Binnen enkele weken te bezoeken

Liefde voor Van Gogh


Voor Charley Toorop is Vincent van Gogh een grote inspiratiebron. Zijn werk maakt zo’n indruk op de jonge Charley dat het een van de redenen is dat ze uiteindelijk kiest voor het kunstenaarschap.

Activiteiten Mauritshuis

Vanaf morgen te bezoeken

Maurits Muis workshop (4+)


Volg de kinderworkshop met Maurits Muis in het Mauritshuis.

Workshop ontwerp en maak jouw vrijheidstas (7+)


Volg de kinderworkshop met Maurits Muis in het Mauritshuis.

Nu te bezoeken

Tentoonstelling Huis in de storm


Bezoek de tentoonstelling Huis in de storm - Museum in oorlogstijd in het Mauritshuis in Den Haag

Vanaf volgende week te bezoeken

Maurits Muis workshop (4+)


Volg de kinderworkshop met Maurits Muis in het Mauritshuis.

Workshop ontwerp en maak jouw vrijheidstas (7+)


Volg de kinderworkshop met Maurits Muis in het Mauritshuis.

Open Kunstwerkplaats (4-12 jaar)

        
Kom schilderen en tekenen in de gratis Open Kunstwerkplaats in het Mauritshuis Den Haag.