geschreven door

Amsterdam één grote concertzaal tijdens het Grachtenfestival

Foto 1. Ook dit jaar is er weer een Junior Grachtenfestival. Foto: Grachtenfestival © Melle Meivogel

Laat je verrassen door jonge musici uit de hele wereld

archief oud artikel 7 augustus 2019 Cultuur Amsterdam, Noord-Holland Amsterdam wordt weer één grote concertzaal tijdens het Grachtenfestival Amsterdam. Hier laten van 9 tot en met 18 augustus jonge musici van zich horen met klassieke muziek, jazz en muziek uit andere culturen. Prachtige en bijzondere concerten voor een prikkie of zelfs helemaal gratis!

Muziek op bijzondere locaties

Grachtenfestival Amsterdam staat voor muziek op bijzondere plekken. Bezoek een van de vele gratis concerten of kies voor een bijzondere locatie als het Rembrandtplein, Hermitage Amsterdam of een kringloopwinkel. Ook leuk: naar de markt en meteen een concert bijwonen van enkele musici van Club Classique. Zij trekken op zaterdag 10 augustus met viool en cello langs verschillende markten. Op en top Amsterdam zijn natuurlijk de concerten in en op de grachten. Stap in de boot voor een muzikale vaartocht of bezoek een opera in de grachtentuin van Museum van Loon. Er wordt van 9 tot en met 18 augustus muziek gemaakt op zo'n negentig locaties!

Foto 2. Ook de concerten binnen vinden plaats op bijzondere plekken. Foto: Grachtenfestival © Melle Meivogel

Een paar hoogtepunten

Het Grachtenfestival zit vol pareltjes. Om de keuze iets eenvoudiger te maken zet DagjeWeg.NL enkele hoogtepunten op een rij:

  • De feestelijke opening op vrijdagavond 9 augustus, een muzikaal spektakel waarbij de Kloveniersburgwal omgetoverd wordt in een prachtige openluchtconcertzaal. Dieuwertje Blok presenteert;
  • De kersverse opera 'Vrouwenstemmen', een opera en tentoonstelling naar aanleiding van 100 jaar vrouwenstemrecht. Helemaal in het kader van het Grachtenfestivalthema van dit jaar: 'Schatten van vrouwen'. Te zien op zondag 11 augustus en maandag 12 augustus in Het Compagnietheater;
  • Saxofoniste en componiste Kika Sprangers schreef een muziekstuk speciaal voor het Grachtenfestival. Het is samen met andere lyrische en melodieuze stukken te horen op zondag 11 augustus in De Duif;
  • Nieuw dit jaar is de serie 'Opus Novum': vijf concerten met oud en nieuw werk van Nederlandse bodem;
  • Meer fan van een concert in de avond, lekker luisteren of swingen met een drankje in de hand? Bekijk dan de concerten onder de noemer 'Club Grachtenfestival';
  • En natuurlijk het vermaarde (en gratis) Prinsengrachtconcert op zaterdag 18 augustus, waarbij de broers Lucas en Arthur Jussen samen met een aantal muzikale vrienden op de planken staan.

Foto 3. Optredens op het water, omgeven door bootjes met luisteraars. Het hoort bij het Grachtenfestival. Foto: Grachtenfestival © Robert Verhoeve

Voor de juniortjes

Ook dit jaar is er weer een Junior Grachtenfestival, een reeks concerten voor kinderen tot twaalf jaar. Met concerten, muziektheater, gezongen en gespeelde verhalen en zelfs babyconcerten. Lekker luisteren en kijken in parken, op pleinen en in concertzalen.

Wil je ook na zondag 18 augustus genieten van de beste musici? Bekijk dan eens het programma van de Edesche Concertzaal en kom luisteren naar artiesten als Pia Douwes, Hannes Minnaar, Severin von Eckardstein, Dudok Quartet Amsterdam en Lavinia Meijer.
Foto 4. Foto: Geniet van muziek op bijzondere locaties tijdens Grachtenfestival Amsterdam! Grachtenfestival © Melle Meivogel

- Laatst gewijzigd: 2019-08-07 12:19:40 · Gepubliceerd: 7 augustus 2019 - 2900

Activiteiten H'ART Museum

Nu te bezoeken

Familieatelier


Haal de Rembrandt in jezelf naar boven deze zomervakantie in deze schilderworkshop voor kinderen én volwassenen in H’ART Museum Studio.

Schilderworkshop


Tijdens de schilderworkshop bezoek je eerst met een museumdocent de Van Rembrandt tot Vermeer, meesterwerken van The Leiden Collection-tentoonstelling om vervolgens zelf een geïnspireerd werk op...

Van Rembrandt tot Vermeer


H’ART Museum presenteert: The Leiden Collection. Een uniek en intiem inkijkje in het Amsterdam van de 17de eeuw, door de ogen van de grote Hollandse meesters.

Movies @ H'ART Museum

 
De grootste en mooiste buitenbioscoop van de stad keert terug naar de binnentuin van H'ART Museum