door

Wat kun je doen dit weekend?

Foto 1. Stap in historische trams dit weekend tijdens het Bello Festival. Foto: Museumstoomtram Hoorn-Medemblik

De leukste activiteiten op 5 en 6 juli

3 juli 2025 Toerisme Landelijk Er is van alles te beleven op 5 en 6 juli! Bezoek de gratis opening van The Mucha Experience in Drents Museum De Buitenplaats, bewonder historische trams tijdens het Bello Festival of ga op avontuur tijdens de Archeologietour in Verborgen Vesting. Dit is er te doen dit weekend!

Imaginarium Festival

Tytsjerk, Friesland - Fan van een verkleedfeestje in middeleeuwse sferen? Kom dit weekend van 4 tot en met 6 juli naar Imaginarium Festival! Verwacht een en al muziek en spektakel tussen de prachtige eiken van Park Vijversburg in Tytsjerk. Compleet met een ambachtelijke markt, familievriendelijke activiteiten en honderden verklede gasten is er van alles te beleven. Professionele en amateur cosplayers verkleed als ridders, Victoriaanse adel, steampunk royalty, elfen, trollen en filmkarakters: je komt het hier allemaal tegen. Ook heb je de mogelijkheid om te leren boogschieten en metaalsmeden te leren en voor de kids is er schmink. Ook de Re-enactmentgroepen brengen de geschiedenis helemaal tot leven!

Foto: Berend Drent

Bello Festival

Hoorn, Noord-Holland - Liefhebbers van historische trams en treinen opgelet: dit weekend vindt van 4 tot en met 6 juli het Bello Festival plaats! Historische trams en treinen uit heel Nederland komen dan samen in Noord-Holland om te rijden op de museumspoorlijn tussen Hoorn en Medemblik. De stoomlocomotief is helemaal terug tijdens het festival en je krijgt de mogelijkheid om in de geschiedenis van het spoorvervoer te duiken. Op stadsplein Roode Steen in Hoorn wordt Stoomtramlocomotief 607, genaamd 'Vrijland' uit 1904 tentoongesteld. Die lijkt precies op de trams die hier ooit echt reden! Ook leuk dit jaar is de speurtocht waaraan kan worden deelgenomen in Hoorn. Dit weekend zal er iedere drie kwartier een stoomtram vertrekken vanuit Hoorn naar de gerestaureerde stations in Wognum, Twisk, Opperdoes en Medemblik: vergeet hiervoor niet je kaartje te reserveren!

Foto: Museum Stoomtram Hoorn-Medemblik

Meer ideeën voor dit weekend

Foto 2. Still uit projectie naar werk van Alphonse Mucha, Grand Palais Immersif, Parijs. © Mucha Trust.

Redactioneel - Laatst gewijzigd: 2025-06-30 22:55:41 · Gepubliceerd: 3 juli 2025 - 861460