
Noord-Brabants goud op een rij
11 juli 2025 Toerisme Landelijk, Noord-Brabant Het is zover, de strijd om de titel 'Het beste uitje van Nederland' is geopend. Maar waar moet je op stemmen? Per provincie staan er wel 20 hele leuke en diverse uitjes op het stembiljet. Het is tijd om je te laten zien waarom onze genomineerden op de stemlijst staan. Elke week helpen we je op weg om een beeld te vormen over de genomineerde uitjes en zetten we een vijftal nominaties op een rij. Geen rangschikking, gewoon een lijstje ter inspiratie. Deze week: onze helden uit Noord-Brabant! Zijn ze jouw stem waardig?
Reptielenhuis de Aarde
Tilburg - Er zijn maar liefst vier dierentuinen genomineerd voor beste uitje in Noord-Brabant! Allemaal met iets bijzonders. Daaronder ook Dierenpark de Oliemeulen, misschien wel de vreemdste dierentuin van Nederland. In dit kleine dierenpark kom je behoorlijk rare snuiters tegen. Een parelhagedis, een kikker vermomd als mos, een vliegend hondje, het kleinste aapje van Afrika: verdeeld over twee etages barst het van de bizarre beestjes. Allemaal bijzondere diersoorten die óók op onze aarde leven. Buiten ontmoet je nog meer aapjes, stokstaartjes, lynxen en roofvogels. Want ook die leven hier.
Populair zijn de demonstraties met slangen en spinnen, waar je deze dieren zelfs mag aanraken. Wie durft er eentje vast te houden? Op drukke dagen en in het weekend geven ze ook demonstraties met roofvogels. Indrukwekkend om ze zo dichtbij te zien vliegen!
Het preHistorisch Dorp
Eindhoven - Ook bijzonder: reis zelf terug naar de prehistorie in het preHistorisch Dorp. Ontmoet jagers, stap zelf in een boomstamkano en leer speerwerpen of vuur maken. Wauw, wat was het leven tienduizend jaar geleden anders dan nu! Reis daarna verder door de tijd en ontmoet Vikingen en Romeinen. Leer boogschieten en help even later mee met koken in een middeleeuws dorpje. Hout kloven, armbandjes maken, manden vlechten: in elk tijdperk is van alles te doen. Pas historische kleding, speel middeleeuwse spelletjes en vraag de bewoners het hemd van het lijf. Ze vertellen graag over de tijd waarin ze leven. Op stap gaan met een audiotour of boekje vol informatie kan natuurlijk ook.
Op expeditie in Familiepark Nienoord
Leek - In Familiepark Nienoord kom je tijd tekort! Dit gezellige familiepark zit boordevol spannende attracties, waar de kinderen zich de hele dag in uit kunnen leven. Glijbanen, springkussens, draaimolens, klimtoestellen en een grote overdekte speelhal met mega apenkooi, het is er allemaal. Dus zelfs als een buitje valt hoeft de pret niet te stoppen. De allerkleinsten vermaken zich in de overdekte Ooievaarsstee, met onder anderen een supergaaf speelkasteel. En vergeet ook zeker niet de dieren te aaien op de kinderboerderij!
Ook leuk: samen op expeditie door de natuur rondom het park. Onderweg ga je over het water, kom je obstakels tegen en zelfs een spannend doolhof. Zeg nou zelf, op welk ander attractiepark vind je dit? En dan hebben ze ook nog een zwemkasteel, helemaal top bij warm weer.
Dit jaar is het park bezoeken extra leuk, want ze bestaan 500 jaar! Om dat te vieren zijn er allemaal extra activiteiten, waaronder zelfs zwaardvechtworkshops en een vuurshow tijdens het speciale feestweekend op 5 en 6 juli.
Insectenpret bij DoeZoo Insektenwereld
Leens - Hoe voelt een kakkerlak? Hoe ruikt de poep van een neusbeer? Biologie was nog nooit zo leuk als bij DoeZoo Insektenwereld. Je komt hier niet alleen insecten tegen, maar ook de grotere dieren die graag insecten eten, zoals de superschattige luipaardgekko. Volg zeker een rondleiding, want dan kun je de dieren van heel dichtbij zien en zelfs aanraken en voeren! Wauw... Wedden dat je daarna heel anders naar insecten kijkt? Ze zijn toch wel véél meer dan enge kriebelbeestjes.
Verder hebben ze twee interessante musea. Bekijk gigantisch veel skeletten in het Skelettenmuseum en leer alles over illegale handel in exotische dieren en dierproducten in het Douane Museum. Zich even helemaal uitleven kan hier ook, in de insectenspeeltuin en het dino moeras. Gaaf: bij je entree is ook een potje Wilde-Dierengolf inbegrepen, als speciaal parcours over het terrein.
De hoogte in met Adventurepark Waddenfun
Wehe-den-Hoorn - op zo'n twintig minuten rijden van de stad Groningen, ligt het spannende Adventurepark Waddenfun. Met 45 bruggen, meer dan 300 meter zipline (waarvan een deel buiten) en heel veel gave hindernissen is dit het grootste indoor klimpark van Nederland! Je trotseert wiebelige tonnen, zigzagt rondom palen, kruipt door banden en komt nog veel meer spannends tegen terwijl je van platform naar platform klautert.
Dat klinkt misschien eng, maar behalve een parcours op maar liefst acht meter hoogte voor echte thrill seekers, zijn er ook routes voor de hele familie. Zelfs vanaf vier jaar kun je hier al een speels parcours volgen. Hoe hoog je gaat, bepaal je helemaal zelf. Toch een beetje bibberbenen? Begin dan op twee meter boven de grond en bouw op naar het parcours op 4,5 meter hoogte. En welk niveau je ook kiest, je bent altijd veilig gezekerd met het karabinesysteem.

Nog vijftien toppers uit Noord-Brabant wachten op je stem:
Ja, dat is een mooie lijst! Lees ook deze genomineerde uitjes nog even na om goed geïnformeerd te stemmen. Allemaal staan ze verdiend op de stemlijst van Noord-Brabant. Welk uitje springt er voor jou uit?- Ballorig Groningen
- Openluchtmuseum Het Hoogeland
- MuzeeAquarium Delfzijl
- Wonderwereld
- De Theefabriek
- Zwemparadijs Tropiqua
- Vesting Bourtange
- Wellnessresort de Waterlelie
- Forum Groningen
- Posta7 & De Postwagen
- LEGiO-museum
- Binnenspeeltuin De Leeuwenborg
- Speelparadijs Kunstkot
- DOT Groningen
- The Game Box Groningen

Redactioneel - Laatst gewijzigd: 2025-07-07 16:34:29 · Gepubliceerd: 11 juli 2025 - 12