
Tegendraads
Leiden, Zuid-HollandOntdek het verhaal van Penelope: hoe zij met slim weefwerk verzet bood en haar eigen lot bepaalde. Een inspirerende expositie over kracht, list en vrouwelijke invloed.
bekijk nog meer activiteiten in de buurt van Vollemaanwandeling Drents-Friese Wold

Leiden, Zuid-HollandOntdek het verhaal van Penelope: hoe zij met slim weefwerk verzet bood en haar eigen lot bepaalde. Een inspirerende expositie over kracht, list en vrouwelijke invloed.

Leeuwarden, Friesland, Keramiekmuseum PrincessehofBewonder de werken van kunstenaar Bouke de Vries in deze indrukwekkende overzichtstentoonstelling.

Delft, Zuid-Holland, Royal Delft MuseumIn het Royal Delft Museum ontmoeten twee werelden elkaar: het eeuwenoude ambacht van Delfts Blauw en de expressieve energie van internationale street art.

In Brick City kun je met miljoenen bouwsteentjes bouwen maar ook LEGO diorama's bewonderen. Bouw mee aan de LEGO-stad, ontdek Hoornse monumenten en bekijk het voetbalstadion.

Apeldoorn, GelderlandReis door meer dan 300 jaar geschiedenis in de tentoonstelling De grote trap. Beleef hoe de centrale trap en zijn muurschildering door de eeuwen heen veranderen, volg de restauratie en ervaar de verhalen.

Hoorn, Noord-Holland, Museum van de 20e EeuwOver de ontwikkeling van de telefoon toont het Museum van de 20e Eeuw van 13 december 2025 t/m 30 augustus 2026 de interactieve tentoonstelling “HALLO? 150 Jaar Telefonie”.

Amsterdam, Noord-HollandDe tentoonstellingen bieden bezoekers een dubbel perspectief op hoe de Verenigde Staten omgaan met hun geschiedenis en multiculturele samenleving. Juist in deze roerige tijden kan dat bijdragen aan meer inzicht en begrip.

Doorn, Utrecht, Museum Huis DoornWie was Auguste Victoria, de laatste Duitse keizerin? Kom meer te weten over haar bewogen leven tijdens de Special tour: 'De laatste keizerin' bij Museum Huis Doorn

Apeldoorn, GelderlandState of Wander is een hedendaagse kunsttentoonstelling waarin je ziet hoe ons beeld van mens en natuur door de tijd heen verandert.

Leeuwarden, Friesland, Natuurmuseum FryslânIn Mummie Mysteries zijn dierenmummies te zien uit het Oude Egypte, maar ook uit Fryslân.

Nieuw! Tentoonstelling, Waterreis! Duik onder in het verhaal van water als levensader van de Veluwe: een reis door de tijd, van vroeger tot nu. Ontdek de kracht en schoonheid van het water op de Veluwe bij Veluws Museum Hagedoorns Plaatse!

Nijmegen, GelderlandHoe kijk jij zonder zicht? Voel deze inclusieve tentoonstelling.

Herwijnen, Gelderland, Geofort Toekomstmuseum GeoFort een nieuwe interactieve tentoonstelling over kunstmatige intelligentie (AI). Kunstmatige intelligentie begrijpelijk voor iedereen Met de tentoonstelling speelt GeoFort in op een actueel maatschappelijk...

Haarzuilens, UtrechtGa samen op pad met Noet Noet, de ondeugende, pratende kasteelkat van Kasteel de Haar. Ontdek sluiproutes, luister naar geheime boodschappen en help de kasteelkinderen met hun geheime feest hoog op zolder.

Den Haag, Zuid-Holland, Informatiecentrum BinnenhofrenovatieVan reigers op het menu tijdens grote banketten, tot een kommetje tomatensoep in de kantine. In 800 jaar is er op het Binnenhof veel veranderd op het gebied van eten en drinken.

Hoorn, Noord-Holland, Museum van de 20e EeuwDe grootste LEGO collectie vind je in het Museum van de 20e Eeuw. Van het eerste houten speelgoed tot Star Wars en Harry Potter.

Vanaf 12 december 2024 opent Ai: de expo bij Discovery Museum. Hoogtepunt in Ai: de expo is de nieuwste en meest geavanceerde humanoïde robot ter wereld: Ami. In deze expo bieden we de bezoekers een bijzondere blik op de toekomst van Ai en robotica.

Huizen, Noord-Holland, Coronel AdventureBeleef funbowlen bij Coronel in Huizen: bowlen met een twist! Met lichte ballen, muziek en flitsende verlichting is het perfect voor een gezellig uitje met vrienden, familie of een kinderfeestje. Fun voor jong en oud!

Huizen, Noord-Holland, Coronel q.ZoneBeleef spanning en actie met Lasergame bij Coronel in Huizen! Strijd in een futuristische arena van 1.000 m² met licht, rook en soundeffects. Perfect voor een stoer uitje met vrienden, familie of collega’s!

Amsterdam, Noord-Holland, Wereldmuseum AmsterdamIn de doe-tentoonstelling Raad van de Raaf ontdekken kids (6+) op een interactieve manier hoe mensen wereldwijd leven met klimaatverandering. Er zijn heel veel activiteiten te beleven: balanceer in een kajak of stap op de levensechte hondenslee.

Landelijk, Diverse Theaters in NederlandBeleef de musicalklassieker Foxtrot opnieuw in het theater! Vanaf 8 januari ontdek je het verhaal van de naïeve Josien, die zich enthousiast in het leven stort van revuester in het Amsterdamse nachtleven.

Nijmegen, GelderlandDaag je vrienden uit in de PCA Challenge bij Pop Culture Arcade. Speel, scoor, film de losers challenge en win met 4 spelers 1 uur unlimited gamen.

Driebergen-Rijsenburg, UtrechtOERKLEI, een unieke ervaring in Nederland! 6 tot 9 personen.. en 400 kilo klei.. We werken staand met plezier, aandacht en spierkracht. Het doel is niet om een boetseerwerkje te maken. In plaats daarvan neem je een bijzondere ervaring mee naar huis.

Leiden, Zuid-Holland, Hooglandse KerkgrachtIn ‘Herinneringen voor Morgen’, de editie van Beelden in Leiden in 2026, realiseren zeven jonge kunstenaars tijdelijke monumenten in de openbare ruimte.

Brussel, Brussel, Koninklijk Instituut voor NatuurwetenschappenAltijd al willen vliegen? De expo FLIGHT toont hoe dieren en mensen erin slagen om de wolken te trotseren! Van kolibrie tot drone, van slechtvalk tot Concorde: een fascinerende reis op het kruispunt van natuur én technologie.

Amsterdam, Noord-HollandFoam brengt met de tentoonstelling Very Modern and Rather Ugly een eerbetoon aan het oeuvre van de Britse fotograaf Martin Parr.

Groningen, Groningen, Groninger MuseumAl eeuwenlang bepalen bakstenen, gevormd uit Groningse klei en gebakken tot warme rood-oranje tinten, het uiterlijk van onze stad en provincie.

Leiden, Zuid-Holland, Museum de LakenhalIn 2026 is het precies 400 jaar geleden dat Jan Steen in Leiden werd geboren. Museum De Lakenhal grijpt dit jubileumjaar aan om van 2 april t/m 23 augustus 2026 uit te pakken met de tentoonstelling Thuis bij Jan Steen.

Amsterdam, Noord-Holland, Joods MuseumRevelations gaat over het werk van de legendarische Amerikaanse kunstenaar Judy Chicago. Het is de eerste solotentoonstelling in Nederland.

Yvonne Leijser-Kraak exposeert schilderijen van de Maas in Gemeenschapshuis ‘de Haar’ in Haren bij Oss van 25 februari t/m 26 augustus 2026.